Paylaş

Zonguldak Yamaç Paraşütü Hakkında

Zonguldak yamaç paraşütü; Yamaç paraşütü havada süzülmemizi sağlayan ve özgür hissetmemizi sağlayan bir hava sporudur yükseklik korkusu olanların bile mutlaka yamaç paraşütünü deneyimlemesi gerekir. Bulunduğumuz şehre ve alışık olduğumuz manzaralara yukarıdan bakmamızı sağlayan yamaç paraşütü bizlere doğayla iç içe olma imkanı da sunar. Diğer spor türlerine göre oldukça farklı olan ve tehlikeli bir spor türü olan yamaç paraşütü gereken önlemler alındığında tehlikeli olmaktan çıkıp zevk alacağınız bir spor türüne dönüşmektedir.

Yamaç paraşütünü yanınızda uzman bir pilotla da gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz yamaç paraşütü eğitimini aldıktan sonra uçuşlarınızı tek başınıza da gerçekleştirebilirsiniz. Yamaç paraşütü yamaçlardan veya dağların tepelerinden hızlıca koşup hız kazanarak yukarı doğru yükselmeye başlayacağınız bir spor türüdür. Yamaç paraşütü uygun coğrafi koşullar ve hava koşulları sağlandığında yapabileceğiniz bir hava sporudur. Zonguldak yamaç paraşütü yapabilmeniz için gerekli koşullara sahip bir şehirdir.

Zonguldak’ da Kilimli’ de ve Çatalağzı’ nda uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Rüzgar açısından uyumlu olan bu bölgelerin ulaşımı da şehir merkezine kısa bir mesafededir. Eğer siz de alışık olduğunuz Zonguldak’ ın şehir manzarasına bir de yukarıdan bakmak isterseniz de sizi de Zonguldak yamaç paraşütü keyfini çıkarmak için Kilimli’ ye ve Çatalağzı’ na bekliyoruz.

Zonguldak yamaç paraşütü; Rüzgarın stabil olmadığı günlerde yamaç paraşütü yaparken muhteşem Zonguldak şehir ve doğa manzarasıyla baş başa kalabilirsiniz. Dilediğiniz yüksekliklere çıkıp özgür hissedebilirsiniz. Ayrıca Zonguldak’ da kalkış ve iniş yapmak oldukça kolaydır. Geniş bir sırta sahip olan bölgelerde inişlerinizi ve kalkışlarınızı oldukça kolay gerçekleştirebilirsiniz. İniş sırasında çarpacağınız taş ve çalılıklar temizlenmiştir ve kaza yapma olasılığınızı düşürür. Zonguldak yamaç paraşütü mutlaka yaşamanız gereken bir deneyimdir.

Neden mi?

  • Kalkış ve inişlerinizde sorun yaşamazsınız.
  • Geniş bir pisti olan Zonguldak’ da aynı anda birçok kişi uçuş gerçekleştirebilir ve kalkış yapabilir.
  • İniş sırasında herhangi bir yaralanmaya önlem almak için taşlar ve çalılıklar bölgeden uzaklaştırılmış ve etraf temizlenmiştir.
  • Muhteşem Zonguldak manzarasına bir de Zonguldak semalarında süzülürken bakma şansı elde edebilirsiniz.
  • Mavilikler ve yeşillikler ile birlikte baş başa kalırsınız ve unutamayacağınız anlar yaşarsınız.

Zonguldak yamaç paraşütü; Sizleri de Zonguldak yamaç paraşütü keyfini çıkarmak için Kilimli’ ye ve Çatalağzı’ na bekliyoruz. Ayaklarınız yerden kesilecek ve unutulmaz anlar yaşayacaksınız.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yozgat Yamaç Paraşütü
Next reading
Uşak Rafting