Paylaş

Zonguldak Camping Hakkında

Zonguldak camping; Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Zonguldak camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Zonguldak camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Zonguldak camping için sizlere sınırsız kamp alanı sunan bir şehirdir.

Zonguldak Camping alanları

  • Taş Gölü kamp alanı Zonguldak’ da kamp yapacağınız en güzel alanlardan biridir. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşık Karadeniz‘ in yeşillikleriyle vakit geçirmek istiyorsanız Taş Gölü tam da size göre. Kamp yaparken trekking yapabilir ve doğayla iç içe harika vakitler geçirebilirsiniz.
  • Çavuşağzı Koyu sakin bir koydur ve harika bir kamp alanıdır. Deniz kenarında çadır kurabilirsiniz ve kamp yaptığınız sürece denize girebilirsiniz.
  • Filyos kamp alanında Karadeniz’ in maviliği ve yeşilliği birleşiyor ve manzarası ile sizi kendisine hayran bırakıyor. Filyos kamp alanı kampçıların gözde kamp alanlarıdan biridir.
  • Bölüklü Yaylası kamp alanı özellikle yeşilin her tonunun hakim olduğu ve harika manzaralara sahip olan bir kamp alanıdır. Karadeniz’ in muhteşem yeşillik manzaraları ile vakit geçirebilir ve kendinizi şehirden soyutlayarak uzun süre kamp yapabilirsiniz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yozgat Camping 2021
Next reading
Alman Torpido Gemisi Dalışı 2021