Paylaş

Yusuf Mağarası Dalış Hakkında

Yusuf mağarası dalış; Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır. Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır. Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Yusuf mağarası dalış; Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. Yusuf Mağarası dalış için elverişlidir.

Yusuf mağarası dalış; Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz. Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor. Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. Yusuf Mağarası dalış yapanların gözdesi haline gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.

Yusuf Mağarası’nın özellikleri;

  • Yusuf Mağarası ileri seviyedeki dalıcılara hitap eden bir dalış noktasıdır.
  • Yusuf Mağarası’ nda maksimum derinlik 20 metredir.
  • Yusuf Mağarası’ nda dalış yaparken dalış fenerinizi yanınıza almayı unutmamalısınız.
  • Akıntı olduğu için genellikle sabah dalış yapmaya daha uygun bir mağaradır.
  • Siz de muhteşem bir dalış deneyimi yaşamak ve macera dolu keyifli vakit geçirmek istiyorsanız Yusuf Mağarası’ na dalış yapmaya gelebilirsiniz. Dalışınız sırasında size birçok canlı türü eşlik edecek. Harika manzaralar eşliğinde dalış yaparken fotoğraf çekmeyi de unutmayın.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yatak Odası Dalış 2021
Next reading
Tunceli Yamaç Paraşütü 2021