Paylaş

Yozgat Yamaç Paraşütü Hakkında

Yozgat yamaç paraşütü; Kuşlar gibi uçmamızı sağlayan, özgür hissettiren ve yaptıkça yapmak isteyeceğimiz yamaç paraşütü vazgeçilmez bir hava sporudur. Herkesin mutlaka deneyimlemesi gereken yamaç paraşütü uzman bir pilot eşliğinde de yapılabilmektedir. Yamaç paraşütü yapabilmek için adından da anlaşıldığı üzere bir yamaça veya tepeye ihtiyaç vardır. Yamaç paraşütü yaparken yüksek bir tepede veya yamaçta koşarak hız kazanır ve yükselmeye başlarsınız. Gökyüzünde mavilikle baş başa kalıp bulutların arasında gezinirsiniz.

Yozgat yamaç paraşütü; Doğayla iç içe olmamızı sağlayan ve tüm yeşilliklere kuş bakışı bakmamızı sağlayan yamaç paraşütü mutlaka herkes tarafından deneyimlenmesi gereken bir hava sporudur. Türkiye’ nin birçok şehrinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapabileceğiniz uygun coğrafi koşulları bulunan bir diğer şehir ise Yozgat’ dır. Hava koşullarına da bağlı olarak yağış olmayan ve rüzgarın da 20 kilometrenin üzerine çıkmadığı günlerde siz de yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yozgat yamaç paraşütü yapmak için elverişli tepelere sahip olan şehirdir.

Yozgat yamaç paraşütü; Yozgat’ da şehir merkezine oldukça kısa bir mesafede bulunan Çeşka Kalesi‘ nde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Bu bölge hakim rüzgarlara açık; kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlerinde oldukça kolay bir şekilde uçuş yapabileceğiniz bir bölgedir. Aynı zamanda birçok kişinin kalkış yapabiileceği geniş bir alanı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası yarışmaların yapılabilmesi için de geniş bir alanı bulunmaktadır. Bölge geniş bir sırta sahip ve 150 metre – 185 metre ile 305 metrelik üç bölümden oluşuyor. İniş alanı son derece güvenli ve geniş düzlüklerden oluştuğu için iniş alanında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Şehir merkezine yakınlığıyla da Çeşka Kalesi’ nde siz de Yozgat yamaç paraşütü keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer siz de eşsiz bir yamaç paraşütü deneyimi yaşamak istiyorsanız Yozgat’ ı tercih etmelisiniz.

Heyecana ulaşmak için kısa bilgiler;

  • Yozgat’ da yamaç paraşütü yapacağınız yer şehir merkezine yakındır ve kolayca ulaşırsınız.
  • İniş ve kalkış yapacağınız yerler geniş düzlüktür. Çalılıklara, taşlara çarpma olasılığınız ve yaralanma olasılığınız düşüktür.
  • Bölge hakim rüzgarlar açısından elverişli bir bölgedir. Rahatlıkla uçabilirsiniz.
  • Geniş bir sırta sahip olduğu için aynı anda bir sürü kişi iniş ve kalkışlarını gerçekleştirebilir.

Yozgat yamaç paraşütü; Sizi de Yozgat yamaç paraşütü keyfini çıkarmak için Çeşka Kalesi’ ne bekliyoruz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yamaç Paraşütü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Next reading
Zonguldak Yamaç Paraşütü