Paylaş

Yozgat Rafting Hakkında

Yozgat rafting; Rafting tam bir koordine isteyen takım halinde yapılan bir su sporudur en az 4 en fazla 12 kişiyle birlikte yapılan rafting ekstrem adrenalin sporlarının başında gelmektedir. Rafting yaparken takımınızla çok iyi koordine olmanız gerekir. Aksi takdirde alabora olabilirsiniz veya botunuz devrilebilir. Rafting raft adı verilen şişme botlarda kürek çekilerek yapılan bir spordur. Yozgat rafting yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Yozgat rafting; Rafting debinin yüksek olduğu akarsu veya nehirlerde yapılır. Rafting yapanlar genelde debinin en yüksek olduğu bahar aylarını tercih etmektedirler. İlkbaharda sezonu açıp sonbaharda sezonu kapatan raftingçiler Yozgat’ ı da sıkça tercih etmektedirler.

Rafting parkuru zorluk derecesine göre 1 ile 6 arasında değer alır. 1 en kolay parkurdur ve bu parkurda acemi olanlar bile oldukça kolay bir şekilde rafting yapabilirler 6 ise en zor parkurdur eğer profesyonel değilseniz zor parkurlarda yanınızda mutlaka profesyonel bir sporcu ile rafting yapmalısınız. 1 ile 6 arasındaki dereceler rafting parkurunda rapid dediğimiz doğal engellerin bulunup bulunmamasına göre verilir taşlar, kayalıklar ve ağaç kütükleri gibi doğal engeller akarsunun akış hızını değiştirir. Yozgat’da rafting yapmak için elverişli bir şehirdir.

Yozgat’ da bulunan Kazankaya Kanyonu rafting yapmak için çok uygundur. Doğa sporlarına da oldukça uygun olan bu kanyon harika tabiat manzaralarıyla sizi kendine hayran bırakabilir. Eğer Kazankaya Kanyonu’ nda rafting yaparsanız burada çok sayıda olan değişik kuş türlerini de görme şansı elde edebilirsiniz. Kanyondan geçen Çekerek Irmağı sularında kürek çekmek ve güzel anılar biriktirmek istiyorsanız sizi de rafting yapmaya bekliyoruz.

Yozgatta Rafting yapamanın ayrıcalıkları ;

  • Çekerek Irmağı’ nda adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.
  • Muhteşem Yozgat manzarasına tanık olursunuz.
  • Kanyonda yaşayan değişik türdeki kuşları görme şansı elde edersiniz.
  • Rafting yaparken yeşillikler ve doğa ile baş başa uzun süre vakit geçirebilirsiniz.
  • Eşsiz bitki manzarasına rafting yaparken rastlayabilirsiniz. Daha önce hiç görmediğiniz bitkileri rafting yaparken görebilirsiniz.

Yozgat rafting; Siz de muhteşem doğa ve bitki manzaralarıyla vakit geçirmek istiyorsanız Yozgat’ a gelip Çekerek Irmağı’ nda doyasıya rafting yapabilirsiniz. Yozgat rafting için elverişli tabii alana sahip bir şehirdir. Siz de mutlaka bu deneyimi yaşamalısınız.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yeni başlayacaklar için rafting heyecanı
Next reading
Yüzme Bilmeden Rafting Yapmak