Paylaş

Yozgat Camping Hakkında

Yozgat camping; Doğa sporları yapmayı sevenlerin her yıl her ay ve her yerde yapabilecekleri camping yeşillikler ve maviliklerin bir arada bulunduğu huzurlu bir ortamda yorgunluğumuzu atmamıza yardımcı olur. Kampçılık çadır ve kamp yapmak için gereken diğer ekipmanlarla sporcuların yola koyulmasıyla başlar. Kampçılık tek başına yapılabilen bir spor olmasının dışında trekking ve dağcılık gibi diğer ekstrem spor dallarıyla da yapılabilen bir spor türüdür. Kampçılık günlerce haftalarca hatta aylarca sürebilir. Yozgat camping yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Uyku tulumları ve ve çadırlarla yapılan kampçılıkta belli bir süre konaklamak zorundasınızdır. Konaklama yerleri ormanların içi, deniz kıyıları veya dağların etekleri gibi yerler olabilir. Kampçılık yaparken çadırınızı nereye inşa ederseniz orada konaklayabilirsiniz. Yani nereye çadır kuracağınız ve nerede konaklayacağınız tamamen size kalmış. Her türlü doğa faaliyetlerinin başında gelen camping diğer spor dallarıyla iç içedir ve zihinsel açıdan rahatlayıp doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlar.

Kamp yapmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerini kamp yapacağınız alanın değişen hava koşullarına ve engebeli arazilerine göre hazırlamalısınız. Yozgat camping yapmak için iklimiyle de elverişlidir. Yılın birçok ayında Yozgat’ da kamp yapabilirsiniz.

Kamp yapmak için uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız yok. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız öncelikle çadır kurma, ateş yakma, yemek hazırlama gibi faaliyetleri öğrenmeniz gerekmektedir. Tuvalet gereksinimi için de uygun bir yere çadırınızı kurmalısınız. İlk kez kamp yapacaklar için kamp yerinin seçimi de son derece önemlidir. Yozgat camping yapmak için birçok kamp alanına sahip olan bir şehirdir.

Yozgat Camping Alanları

  • Tanap kamp alanı yüzlerce çeşit bitki bulunan eşsiz bir kamp alanı. Kamp yaparken harika bitki manzaralarına tanık olacaksınız. Ayrıca kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz hizmetler de mevcuttur. Geniş ve konforlu bir kamp alanı bulunmaktadır.

 

  • Çamlık Tepesi de Yozgat’ da kamp yapabileceğiniz başka bir alan. Kahverengilikler ve yeşilliklerin birleştiği Çamlık Tepesi’ nde kamp yaparken keyifli ve huzurlu hissedeceksiniz. Adeta bir doğa harikası olan Çamlık Tepesi’ ne mutlaka uğramalısınız.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yalova Camping 2021
Next reading
Zonguldak Camping 2021