Paylaş

Yamaç Paraşütünün En Güzel Yapıldığı Yerler

Yamaç paraşütü yurt içinde ve yurt dışında yapılan en popüler sporlar arasında yer alır. Bu sporun yapılması için ise bazı şartların oluşması gerekir. ülkemizde yamaç paraşütü yapmak için gerekli şartları taşıyan pek çok yer bulunmaktadır. Fakat bu yerlerden en güzel doğa manzarasına sahip olanlar ve en güzel uçuşu gerçekleştireceğiniz alanlar seçilebilir.

Her Zaman İlk Sırada

Yamaç paraşütü denildiği anda akla ilk gelen yerlerden birisi Fethiye Ölüdeniz olmaktadır. Ölüdeniz’i tepeden görmek buradan doğanın keyfini çıkarmak eşsiz bir deneyim olacaktır. Ölüdeniz üzerinden gerçekleşen inişler genelde 2 bin metrelere kadar çıkmaktadır.  bu yükseklikte sadece Ölüdeniz değil Dalaman, Rodos, Patara plajı gibi en güzel doğa manzaraları izlenmektedir.  Hava şartlarına bağlı olarak uzun süre bu bölgede havada kalmak da mümkün olabiliyor.

Avantajlı Uçuşların Adresi

Alidağı, Kayseri’nin yamaç paraşütü için simge olmuş dağıdır.  Talas ilçesine bağlı olan dağın kente uzaklığı 6 km kadardır. Rüzgarın genelde kuzeyden ve kuzeybatıdan estiği bu bölge profesyonel ve yarı profesyoneller için uygun bir uçuş alanı oluyor. Özellikle merkezin şehre yakınlığı, tuvalet, su çay ocağı gibi durumlar sporcular için avantaj oluşturmaktadır. 2004 yılı Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası düzenlenen merkezde uçuş sırasında pek çok ilçe görülebiliyor.

Şehrin Gürültüsünden Uzaklaşın

Yamaç Paraşütünün En Güzel Yapıldığı Yerler listesi

Yamaç Paraşütünün En Güzel Yapıldığı Yerlerler nerede ?

Ayağınızı yerden kesen en heyecanlı sporlar arasında yer alan yamaç paraşütü aynı zamanda sizi doğa ile de buluşturuyor. Şehrin hengamesinden ve gürültüsünden yorulanlar için hafta sonu kaçamağı yapmak dahi bir lütuf olarak bulunuyor. Uçmakdere İstanbul’a yakınlığı ile bu kaçışın en güzel yaşanacakları alanlar arasında yer alıyor. henüz hakkıyla keşfedilmemiş bu köy ulaşım açısından sizi biraz zorlayabilir. Zorlu virajları ulaşımı zorlasa da bölgenin İstanbul’a yakınlığı büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Ayrıca Ganos zirvelerinden yapılacak olan kalkışlar doğanın tam anlamıyla keşfedilmesini sağlayacaktır.  Bu deneyimi yaşamak için kısa sürede ulaşım sağlamak ayrı bir heyecan unsurudur.

Karadeniz Semalarında Kuşlarla Uçun

Karadeniz turu yapma fikri her zaman hayaller arasında yer alır. bu güzel turda doğa ile iç içe olmanın en güzel yollarından biri de Trabzon Uzungöl semalarında yamaç paraşütü yapmaktır. Lustra yaylası eteklerinde bulutlarla yapılan uçuşlar size unutulmayacak bir olarak dönecektir ve sizi mutlu edecektir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Alanya Jeep Safari
Next reading
GÖREME ATV SAFARİ 1