Yamaç Paraşütü Eğitimi P3 Seviyesi
Yamaç Paraşütü Eğitimi P3 Seviyesi

Yamaç Paraşütü Eğitimi P3 Seviyesi

Yamaç Paraşütü Eğitimi P3 Seviyesi

Yamaç paraşütü eğitim süreci P3 kursu orta seviye paraşüt pilotluğu eğitim kursudur. Bu kurs eğitimini alabilmek için öncelikle P2 kurs seviyesini başarıyla tamamlamış olmanız gerekmektedir. P3 Yamaç paraşütü kursuyla birlikte tek başına uçuş yapabilecek seviyeye ulaşırsınız.  Aktivitepark olarak Yamaç paraşütü P3 Eğitimi'n iddialıyız çünkü uzun yıllara dayanan gökyüzü tecrübemiz ile birlikte sizi de gökyüzü ekibi arasında eğitim seviyenizi yükselterek aynı yolu yürümekten mutluluk duyarız.

  1. Yamaç paraşütü Eğitimi P3 Bölgesi

Aktivitepark kalitesi ve profesyonel ekibiyle birlikte her daim adını en zirve noktalara taşımış bir firmadır. Yamaç paraşütü Eğitimi P3  İstanbul Çatalca merkezli ofisimizde teorik eğitimlerin verilmesinden sonra kursiyer için uygun hava şartlarına uygun olarak Tekirdağ Uçmakdere ve Sakarya Serdivan da yapılmaktadır. P3 kurs eğitim seviyesi P2 seviyesinde alınan yamaç paraşüt kursunu daha yüksek seviyeye taşımak isteyen bireyler için deneyimli öğretmen pilotlar eşliğinde verilen orta seviye pilotluk kursudur.

  1. Yamaç paraşütü Eğitimi P3 Katılım Şartları

P2 seviyesinde tamamlamış olduğunuz kurs deneyiminizi daha yüksek seviyelere taşımak için gereken şartlar şunlardır;

  • Uçuş esnasında hayati bir tehlikeyle karşılaşmamanız adına sara, astım, tansiyon ve şeker hastalığınızın bulunmaması
  • 16 yaşından gün almış olmanız veyahut veli tarafından imzalanmış izin belgesi
  • En az ilk öğretim mezunu olmak
  • Vücut kilo ağırlığı en az 45 kg en çok 120 kg ağırlığında olunması
  • Yamaç paraşütünü yapabilecek spor yeteneklerinin bulunması eğitim sürecinizi hızlandırarak size daha iyi eğitim vermemiz için yeterli olmaktadır.

Yamaç paraşütü Eğitimi P3 Süreci

P3 Yamaç paraşütü eğitim programımız teorik eğitimlerin alınmasıyla birlikte belirli seviye yükseklikler üzerinde yapılan irtifa uçuşları başarıyla geçebilmeniz sonucunda kursu tamamlamış olursunuz. Aktiviteparkeğitim boyunca kaliteli ekipmanlarıyla birlikte güvenli bir şekilde gereken kurs eğitimini vererek paraşüt eğitiminizi bir üst seviyeye taşıyoruz. Eğitim programında kursiyer eğitmen gözetiminde gerçekleştireceği  20 sorti uçuşu tamamlaması gerekmektedir. Bu sorti uçuşlarda en az 1000 metre irtifa kazanma şartlarına ulaşılana kadar gerekli eğitim çalışmaları devam etmektedir.  Bu eğitim orta seviye pilotluk eğitimine uygun olabilmesi için 15 dakikanın altında süren uçuşlar sayılmaz. Orta seviyeye sahip bir pilot gökyüzünde 60 dakika üstü seviyelerde uçabildiğini kanıtlayabilmelidir. GPS kaydı olmayan uçuşlar geçersiz olarak sayılmaktadır. Kursunuzu bu gerekli talimatlar dahilin de tamamlayarak kurs sürecinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  • P3 Seviye Eğitimi başarıyla tamamlamış olmak için;

Kursiyerlerin belirtilen uçuş gerekliliklerini başarıyla tamamlamış olması gerekir.​

Bu aşamayı tamamlayan kursiyerler "Tam Acil Durumlar" çalışmasına katılır.​

Tam Acil Durumlar çalışmasını da başarıyla tamamlayan kursiyer Yamaç Paraşüt Pilot Eğitimini tamamlamıştır.

  • Yamaç paraşütü Eğitimi P3 Kursu Ücreti

P3 Yamaç paraşütü orta seviye pilotluk eğitimi olduğunda yeterli ekipmanınızın bulunmaması durumunda da sizin için Aktiviteparkolarak temin etmekteyiz. Aktiviteparkdeneyimini kursiyerlerine aktarmak ve bu yolda gerçek gökyüzü aşıklarına eşlik etmek adına bütçenizi zorlamayacak şekilde 5500 TL’ye bu eğitimi alabilirsiniz.

  1. Neden Aktivitepark’ı tercih etmeliyim?

Aktivitepark güler yüzlü ve profesyonel bir çalışma ekibiyle adrenalin dolu bu eğitim sürecinde can güvenliğinizi tehlikeye atmadan kaliteli ve güvenli bir eğitim süreci sağlamaktadır.  Piyasa araştırması yapmışsanız hem profesyonel ekip hem de bu ücrete eğitim alabileceğiniz bir yer olmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Hayalleriniz bizim için değerlidir. Sizi hayallerinize ulaştıracak bu yol da eğitim sürecinizde bizi tercih etmiş olmanız bizi mutlu eder.

P3 Yamaç Paraşütü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

P2 seviyesi pilotluk için başlangıç aşamasıdır. Başlangıç aşaması tamamlanmadan orta seviye pilotluk eğitimi verilememektedir.
1- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 2- Adli sicil kaydı, kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki kişilerden alınmaz. 3- Kan grubu belgesi, 4- Öğrenim durum belgesi, 5- “P2” Başlangıç Yamaçparaşüt Pilot Lisansı fotokopisi, 6- Son 6 ay içinde çekilmiş 8 adet vesikalık fotoğraf, 7- Aile hekimliğinden ‘’Yamaç paraşüt Sporu Yapabilir.’’ ibareli rapor almış olmak. Sorumlu öğretmen gerekli görmesi halinde Tam teşekküllü bir hastaneden “Uçuş ve Atlayışa Elverişlidir” ibareli heyet raporu talep edebilir. 8- Kurs sonrasında sertifika arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu (Ofisimizden temin edebilirsiniz.)
Satın almış olduğumuz kurs boyunca Aktivitepark olarak gerekli ekipmanları sizin için temin ediyoruz. Size sadece sürüş eğitimi keyfini yaşamak ve doyasıya öğrenmek bilgine bilgi katmak kalıyor.
Uçuş sırasında güncel tarih ve saat ile kayıt yapabilen *igc veya *kml uzantılı şekilde tracklog kaydı alabilen bir GPS bulunan araç kullanmalısınız. Ayrıca akıllı telefonlarınıza akıllı telefonlarınızda bulunan uygulamalar ile de bu kayıtlarınızı tutmanız mümkündür.
P3 seviyesini başarıyla tamamlamış kursiyerlerimiz eşliğinde orta seviye pilotluk düzeyine ulaştıkları için gökyüzün de daha uzun süreler kalıp irtifa uçuş yüksekliklerini artırabilirler. Böylelikle tek başlarına uçuş yapabilirler.