Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi (P-2)

Yamaç Paraşütü P2 Eğitimi (Başlangıç Seviye Eğitimi)

Özgürlük ve adrenalin severlerin en çok tercih ettiği ekstrem sporlardan olan yamaç paraşütü çift uçuşların dışında pilot eğitimleri ile tek başına da gerçekleştirilmektedir. Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi ile lisanslanan her kişi 600 metreye kadar yalnız uçuş gerçekleştirebilmektedir.

Yamaç paraşütü eğitimleri kendi içerisinde belirli sınıflarda yapılmaktadır. Başlangıç eğitimi ya da diğer bir deyiş ile P1 ile başlayan lisanslar P2, P3 ve P4 olarak devam etmektedir. Kursiyerler Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi olan P2 kursunu tamamladıktan sonra Türk Hava Kurumu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu onaylı sertifika ve lisansa sahip oluanmaktadır. Bu lisans ile tüm pilotlar 600 metreye kadar tepelerden eğitmen gözetiminde uçuş yapma hakkında sahiptirler.

Yamaç paraşütü P2 Başlangıç eğitiminde teorik ve uygulama olarak iki farklı eğitim aşaması bulunmaktadır. Başlangıçta teorik eğitimler ile başlayan süreç gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olunmasının ardından uygulamalı eğitimler ile devam eder.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi Teorik eğitimler süresince kursiyerler birçok farklı eğitim almaktadırlar. Bu eğitim başlıkları ise yamaç paraşütünün tanıtımı, aerodinamik, meteoroloji, sevk ve idare, hava trafik kuralları ve acil durumlar şeklindedir. Teorik eğitimlerin sonunda kursiyerler iki farklı sınava tabi tutulur. Bu sınavlar normal usuller ve acil durumlar olarak adlandırılmaktadır. Teorik sınavlardan başarılı olan tüm kursiyerler uygulama aşamasına geçiş hakkını kazanırlar.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi Uygulama Kısmı

Uygulamalı eğitimde kursiyerleri birçok farklı aşama beklemektedir. Bu aşamalar arasında 5 nokta taklası, düz arazide yamaç paraşütü havalandırma, düzgün bir hat üzerinde koşarak kanadı baş üstünde tutmayı öğrenme ve paraşüt söndürme gibi eğitimler bulunmaktadır. Tüm bu uygulama eğitimleri kusursuz oluncaya kadar devam etmektedir. Bu aşamaların ardından kursiyerler %5 - 10 derece eğime sahip arazide aynı aşamaları tekrar eder.

Bu esnada eğitmenler tarafından telsiz ile verilen komutlarında yerine getirilmesi kontrol  edilir. Uygulama eğitimlerinde kursiyerler rüzgar ve eğim şartlarına bağlı olarak yukarı çekilme hissini yaşarlar. Ayrıca bu esnada yerden 1 - 2 metre havalanmada gözlenebilir. Uygulama eğitimde kursiyerler 60 metre ile 350 metre arasındaki tepelerden kalkış ve iniş alanına eğitmen kontrolünde 5  - 7 arası uçuş yaparlar ve eğitimi tamamlarlar. Tüm bu aşamaların ardından kursiyerler başlangıç pilot unvanına sahip olarak sertifika alırlar.

Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi ortalama 7 gün sürmekte ve bu eğitimlerde 25 saat teorik ders bulunmaktadır. Eğitim başvuru yapabilmek için kişilerin öncelikle yerine getirmesi gereken şartları bulunmaktadır. Bu şartlar;  Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi 16 yaşından büyük olmak, 1.50 ile 2.00 metre arası uzunluğa sahip olmak, 45 kilo ile 120 kilogram arasında olmak, ilköğretim mezunu olmak ve sağlık açısından uçuşa engel bir durumun olmamasıdır. Bu şartları sağlayan herkes eğitime katılım hakkına sahip  olacaktır.

Yamaç paraşütü her geçen gün popülerliğini artırmaktadır. Ülkemizde yamaç paraşütü konsunda oldukça fazla uçuş yapılan alana sahiptir. Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi Akla ilk gelen yerlerin başında Babadağ gelmektedir.

Babadağ dışında Antalya, Bursa, İzmir, Tekirdağ gibi pek çok farklı şehirde de yamaç paraşütü için alan bulunmaktadır. Yamaç paraşütü uçuşlarında kullanılan ekipmanlardan uçuşun yapılacağı alana her şey özel olarak hazırlanmakta ve kontrol edilmektedir. Yamaç paraşütü ekipmanları maksimum 2 kişi tarafından kullanılmaktadır. Ve uçuş öncesi tüm kontrollerin yapıldığına, uçuş yapacak kişilerin kurallara harfiyen uyduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi programı için  0850 562 65 14 numaradan ayrıca bilgi alabilirsiniz

Yamaç Paraşütü P2 Başlangıç Seviye Eğitimi Ne Zaman Düzenlenir?

Yamaç paraşütü P2 başlangıç eğitimi yılın her ayında belirlenen tarih aralığında düzenlenmektedir. Kurs için belirlenen kontenjanlar sınırında düzenlenen eğitimlerde teorik ve uygulamalı olarak eğitimler gerçekleştirilmektedir. Genellikle 2 eğitmen ile gerçekleştirilen eğitimlerde teorik ile başlayan süreç uygulamalı eğitimler ve sınavlar ile devam eder. Bunun sonucunda kursiyerler P2 başlangıç pilotu olarak adlandırılmaktadır.

Bu lisans sahibi tüm pilotlar eğitmen gözetiminde 600 metreye kadar uçuş yapabilmektedir. Daha üst seviye yüksekliklerden uçuş gerçekleştirmek için ise P3 ve P4 lisans eğitimlerini ve sınavlarını tamamlamaları lazım. Kursiyerler almış oldukları Yamaç Paraşütü P2 lisansı ile Türkiye’de yapacakları uçuş dışında yurtdışında da birçok noktadan yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirebilmektedir.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi programı

Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi'ndeEşsiz güzellikleri keşfedebileceğiniz uçuşlarda özgürlüğü yalnız başınıza yaşamak istiyorsanız mutlaka yamaç paraşütü eğitimi alarak lisans sahibi olmalısınız. Yılın her ayında belirlenen tarihlerde düzenlenen eğitimlere web sitemizden ulaşabilir ve kaydınızı online olarak yaptırabilirsiniz.

yamaç paraşütü p2 eğitimi
yamaç paraşütü eğitimi
yamaç paraşütü eğitimi
yamaç paraşütü başlangıç eğitimi p2
yamaç paraşütü başlangıç eğitimi p2
Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi
200

Yamaç Paraşütü Başlangıç Seviye Eğitimi

Şimdi Satın Al
Yamaç Paraşütü Orta Seviye Eğitimi
200

Yamaç Paraşütü Orta Seviye Eğitimi

Şimdi Satın Al
Yamaç Paraşütü İleri Seviye Eğitimi
200

Yamaç Paraşütü İleri Seviye Eğitimi

Şimdi Satın Al

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ormanlı Mah.
Boğaçhan Sok.8/A. Çatalca İSTANBUL

08505626519
info@aktivitepark.com

Kurs Katılım Formu

Yamaç Paraşütü Eğitimi Programlarımıza Katılım Sağlamak İçin Lütfen Formu Doldurunuz !

 

Kurs Katılım Formu