Paylaş

Yalıköy Dalış Hakkında

Yalıköy dalış; Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır. Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır. Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. Yalıköy dalış için elverişlidir.

Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz.

Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor. Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. Yalıköy dalış yapanların gözdesi haline gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.

Yalıköy Nerede ? 

  • İstanbul’ a yakın olan Yalıköy’ e 2-2.5 saat içerisinde kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Dalış sırasında size birçok canlı türü eşlik edecektir.
  • Yalıköy her seviyedeki dalıcıya hitap eden bir dalış noktasıdır. Amatörseniz bile kolayca dalış yapabilirsiniz.
  • Dalış sırasında kefal, salyangoz, yunus, balina, kalkan ve dil gibi birçok canlıya denk gelebilirsiniz.
  • İstanbul’ un derinliklerinde ve maviliklerinde muhteşem bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız sizi de Yalıköy’ e dalış yapmaya bekleriz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Barakuda’da dalış
Next reading
Yatak Odası Dalış 2021