Paylaş

Uşak Yamaç Paraşütü Hakkında

Uşak yamaç paraşütü; Hava sporlarında oldukça tercih edilen bir tür olan yamaç paraşütü ayaklarımızı yerden kesen bir spor türüdür içinde bulunduğumuz manzaraya kuş bakışı olarak bakmamızı sağlar ve doğayla iç içe vakit geçirmemizi sağlar. Uçmak her zaman insan doğasına tersmiş gibi görünse de yamaç paraşütüyle uçmak mümkün. Bizlere özgürlük vadeden ve havada kuşlar gibi süzülmemizi sağlayan bir spor türüdür.Türkiye’ nin birçok şehrinde yapılabilen yamaç paraşütü coğrafi koşulları nedeni ile Uşak’ da oldukça sık olarak yapılmaktadır. Yükseklik korkunuz olsa bile mutlaka Uşak yamaç paraşütü deneyimini yaşamalısınız.

Yamaç paraşütü yapabilmek için uygun coğrafi koşulların olması ve hava durumunun da yağışsız ve rüzgarsız olması yeterlidir. Eğer yamaç paraşütünü kullanmayı bilmiyosanız bile bir sorun yok. Yanınızda uzman bir pilot ile uçuş deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uşak yamaç paraşütü deneyimini yaşamak istiyorsanız Eşme ilçesinde bulunan Kemer Dağı’ na gelebilirsiniz. Kemer Dağı uçmayı sevenlerin ve yamaç paraşütü yapanların gözde merkezi haline gelmiştir. Kemer Dağı uzun uçuşları ve kısa uçuşları gerçekleştirmek için oldukça uygundur. Ayrıca uçuşa oldukça elverişli olan İtecik Tepesi’ nde de yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Uçuşa oldukça elverişli olan bu tepeler kalkış ve iniş sırasında zorlanmayacağınız tepelerdendir. Ayrıca uçuş yapacağınız tepeye ulaşmak da oldukça kolaydır. Ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yüksek tepelerin rüzgarı da uçuşu engellemeyecek şekilde olduğundan yağışsız ve rüzgarsız hava koşullarında çok rahat uçuş deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça elverişli olan bu tepelerde yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız sizi de bekliyoruz. Uşak yamaç paraşütü keyfini çıkartmanız için nedenler:

Uşak yamaç paraşütü keyfini 2 ye katlayın;

  • Yamaç paraşütü yapmak için uyumlu ve elverişli olan 2 adet tepe bulunmaktadır. Kemer Dağı’ nın da İtecik Tepesi’ nin de rüzgarı uçuşunuzu engelleyecek kadar kuvvetli değildir.
  • Tepeye ve dağa ulaşım kolaydır. Araba ve otobüslerle ulaşabilirsiniz.
  • Kalkış ve iniş noktaları temizdir.
  • Uygun hava koşullarında siz de Uşak semalarında süzülebilir ve alışık olduğunuz Uşak manzarasına bir de yukarıdan bakabilirsiniz.

Eğer siz de unutamayacağınız anlar yaşamak istiyorsanız ve eşsiz Uşak yamaç paraşütü keyfini çıkartmak istiyorsanız sizi de Kemer Dağı’ na ve İtecik Tepesi’ ne bekleriz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tunceli Yamaç Paraşütü 2021
Next reading
Van Yamaç Paraşütü 2021