Paylaş

Uşak Rafting Hakkında

Uşak rafting; Rafting takım halinde yapılan bir su sporudur en az 4 en fazla 12 kişilik takımlarla yapılan rafting koordineli bir şekilde hareket etmeyi gerektiren bir spordur. Raft adı verilen şişme botlarla yapılan bu sporda tek yapmanız gereken kürek çekmektir. Takımınızda bir kişinin bile hata yapması veya uyumu bozması yüzünden botunuz alabora olabilir veya devrilebilir. Rafting yüksek debili nehirlerde veya akarsularda yapılmaktadır.

Rafting yapanlar sezonu ilkbaharda açar ve sonbaharda kapatır. Rafting yapmak için en elverişli aylar bahar aylarıdır.Rafting zorluk dereceleri 1 ile 6 arasında değer alır. Akarsuda veya nehirde rapid adını verdiğimiz ağaç kütüğü, kayalık ve taş gibi doğal engellere rapid adı verilir. Eğer akarsuda çok engel bulunuyorsa bu akarsu daha zor bir parkurdur. Kolay parkurlar ise 1. derece değerini alır.

Birinci dereceden parkurlarda acemiler de çok kolay bir şekilde rafting yapabilir. Rafting yapmak için aylarca uğraşıp eğitim almanıza gerek yok. Yanınızda profesyonel biri ile de çok rahat bir şekilde en zor parkurlarda bile rafting yapabilirsiniz. Dünya’ nın en uzun ikinci kanyonu olan Ulubey Kanyonu’ nda bulunan Dokuzsele nehri rafting yapabileceğiniz bir nehirdir.

Uşak rafting yapmayı sevenler tarafından sıkça tercih edilen bir şehirdir. Siz de rafting yapmak ve doğayla iç içe vakit geçirmek istiyorsanız sizi de Dokuzsele nehrine bekliyoruz. Debisi yüksek nehirlerde kayalıklar ve kütüklerle mücadele vererek adrenalin seviyenizi zirveye çıkartmak istiyorsanız mutlaka rafting yapmalısınız.

Uşakta rafting yapma heyecanı 

Uşak rafting yapmak için harika bir şehirdir. Muhteşem Uşak manzarasına bir de kürek çekerken şahit olmalısınız. Tabiat manzaraları ve bitki manzaraları ile Uşak sizi kendine hayran bırakacak. Ulubey Kanyonu Dünya’ nın en uzun ikinci kanyonu olması sebebiyle uzun süreli rafting yapabilir ve doğayla daha çok vakit geçirebilirsiniz. Rafting yaparken hiç görmediğiniz bitki türlerini de görebilirsiniz.

  • Dokuzsele nehrinde harika vakit geçireceksiniz ve adrenalin dolu dakikalar geçireceksiniz.
  • Harika bitki ve tabiat manzaralarına şahit olursunuz
  • Dünya’ nın en büyük ikinci kanyonunda rafting yapmak ve harika anlar yaşamak istiyorsanız sizi de Uşak rafting deneyimini çıkarmanız için Dokuzsele nehrine bekliyoruz

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Zonguldak Yamaç Paraşütü
Next reading
Yalova Rafting