Paylaş

Uludağ ATV Safari Hakkında

Uludağ atv safari Bursa’ya kısa bir bakış hakkında bilgiler;

Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa, bu özelliğinin yanı sıra; gerek tarihi yapıları, gerek doğal güzellikleri gerekse de bir çok ana güzergahın kesişim noktası olması nedeniyle, çok kolay ulaşılabilen, son derece ilgi çekici şehirlerimizden bir tanesidir.

Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa, bunun da etkisiyle köklü bir tarihi mirası bünyesinde barındırmaktadır. Yılın her mevsiminde tarihi ve doğal güzellikleri görmek isteyen ziyaretçilerin akın ettiği Bursa’da turistlerin en çok rağbet ettikleri yerler; Birbirinden etkileyici kervansaraylar, asırlık camiler, harika mimariye sahip hanlar (Koza Han bunlardan birisdir), hamamlar, tarihi köyler (Cumalıkızık) ve eşsiz tarihi dokusuyla sokaklardır. Milli gururumuz Bursa, 2016 yılında yapılan Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasına göre Dünya’nın 28. En yaşanılabilir kentidir. Bu kapsamda, ülkemizde ise 1. sıraya yerleşmiştir.

Bursa’nın doğası en az tarihi ve kültürel zenginlikleri kadar ziyaretçilerini büyülemektedir. Uludağ’ın eteğinde, Marmara Denizi’ne kıyısı olan, verimli ovaları, şifalı termal kaynakları ve eşsiz göllere sahip Bursa, sadece tarihsel dokusuyla değil doğal güzellikleriyle de yılın her mevsimi turist çekmektedir. Sanayi alanında da oldukça gelişmiş olan Bursa’da turizm de, önemli bir gelir kalemi olarak dikkat çekicidir. Bursa, saymakla bitmeyen güzelliklerinin yanı sıra tarihi mirası da göz önüne alınarak, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmiş, 2014’te ise UNESCO tarafınadan Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir.

Uludağ ATV Safari Özellikleri

Uludağ özellikle kış aylarında kayak tutkunlarının vazgeçilmez bir uğrak yeri olmasının yanı sıra, yaz mevsiminde de doğayla iç içe; ATV (All-Terrain-Vehicle) araçlar ile bölgeyi keşfetme ve özgürlüğün tadını çıkartma amacıyla da, ziyaret edilmektedir. Bursa Uludağ ’da bazı noktalardan ATV kiralanabileceği gibi, profesyonel rehberler eşliğinde, önceden belirlenmiş harika rotalarda, bu farklı sürüş deneyiminin tadını çıkartmak ve bu özel anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek mümkündür.

Uludağ ATV Safari Turları İle İlgili Teknik Bilgiler

ATV Turuna Dahil Olan Hizmetler şunlardır:

  • ATV sürüş ve güvenlik eğitimi,
  • Tur boyunca tüm resim ve video çekimleri,
  • Kask, tulum, eldiven, gözlük ve gerekli techizatın kullanımı,
  • Safari boyunca tüm rehberlik hizmetleri.

Bunlar haricinde katılımcılara sürüş ve güvenlik eğitimi verilmektedir. Uludağ ATV safari turları tamamen doğal parkurlardan oluşmakla birlikte, grubun performansına göre değişebilen ama ortalama 1 saat süren eğlenceli aktivitelerdir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yamaç Paraşütü Evlilik Teklifi
Next reading
Atv Safari Turları Kimlere Uygun Değildir?