Paylaş

Tunceli Munzur çayı rafting

Raftingnehrin şişirilebilen botlarla bir nehirde gezinilerek yapılan yüksek adrenalin bir spordur. Nehrin dalgalı olmasına bağlı olarak çeşitli zorluk seviyelerini içerir. Zorluk dereceleri, nehrin yüksekliğindeki ani sıçramalar, küçük ya da büyük kayalıklar yüzünden sulara karışan rapids varlığına göre ulaşır.

Rafting zorlu ama müthiş eğlencelidir sadece öğretmenin güvenlik ipuçlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın! Beyaz su (hızlı), profesyonel rehberlik, doğru eğitimi, uygun ekipmanları kullanarak, tüm güvenlik önlemlerini alarak bir dizi uluslararası güvenlik ve ekolojik normları izleyerek korkuyu tetikler ancak bu şekilde nehir akışı düzgün bir şekilde gerçekleştirir.

son derece güvenlieğlenceli ve heyecan verici yumuşak bir macera sporudur.
Sporun popülaritesi muhtemelen, yüzme bilmeyenlerde dahil olmak üzere hemen hemen herkesin rafting yapabileceği gerçeğinden kaynaklanır. Tek gereken 15 dakikalık talimatları dinlemek ve hayatınızın en çılgın anlarını yaşayabilirsiniz.

  • Ovacık’ın kuzeyinde Munzur Dağlarının üzerindeki Ziyaret Tepesinin eteklerinden doğan ve merkez ilçede Pülümür Çayı ile birleşerek Keban Baraj Gölüne dökülen Munzur Suyu, il sınırları içerisinde çok uzun bir yol kat etmektedir.
  • Çok sayıda dere ile beslenen ve yer yer derin boğazlar içerisinde oldukça hızlı akan Munzur Suyunun Ovacık-Tunceli arasında kalan kısmı, akarsuyu doğuran gözelerden başlayarak, vadi boyunca gerek bitki örtüsü ve yabanıl yaşam, gerekse farklı doğa peyzajı açısından çok zengin veriler sunar.
  • sıcaklığı kış aylarında 0-4 oC, yaz aylarında 18-20 oC olan berrak ve temiz Munzur Suyu başta kırmızı benekli alabalık olmak üzere balık varlığı açısından oldukça zengindir. tunceli munzur çayı rafting turlarımıza katılın.
  • Munzur Suyunun debisi çok düzenli olmamakla birlikte Aşağı Torunoba-Sarıtaş-Halbori Gözeleri arasındaki yaklaşık 20 km.’lik kısmı, rafting sporuna elverişli potansiyele sahiptir.
  • Munzur Suyu yatağının ve vadinin genişlediği yerlerde doğal bitki örtüsüyle, vadinin dar ve derin olduğu yerlerde dik yamaçlardaki ilginç kaya oluşumları ve yer yer rastlanan kanyonları ve şelalelerle, değişik manzaralar sunmaktadır.
  • Bu kanyonlar arasında özellikle Halbori Gözelerinin yaklaşık 3-4 km. kuzeyinde Munzur Suyuna karışan Laç Deresinin oluşturduğu ve doğuda Pülümür Çayına kadar uzanan kanyon çok etkileyicidir.
  • tunceli munzur çayı rafting bileti satın almak için TIKLAYINIZ

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Balon İle Uçarken Evlilik Teklifi Etmek
Next reading
Kapadokya Balon Turu