Paylaş

Trabzon Camping

Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Trabzon camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Trabzon camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Trabzon camping için sizlere elverişli kamp alanı sunan bir şehirdir.

  • Uzungöl Karester Yaylası kamp yapmak için muhteşem bir doğaya sahiptir. Kampçılar tarafından sıkça tercih edilen bu kamp alanında dilediğiniz yere çadırınızı kurarak kamp yapmaya başlayabilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı yakında bulunan büfelerden giderebilirsiniz. Su ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir dereye sahip olan yaylada kolay bir şekilde keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Hıdırnebi Yaylakent kamp alanı bir yamaçta bulunmaktadır. Macera seven kampçıların sıkça tercih ettiği bir kamp alanıdır. Karadeniz’ in muhteşem manzarası ve yeşillikleri kamp yaptığınız süre boyunca size eşlik edecek. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak doğayla bütünleşebilirsiniz. Ancak bölgede tuvalet ve duş ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Yiyeceklerinizi de gelirken temin etmeniz gerekiyor.
  • Karadağ Yaylası temiz ve serin havası ile kamp yapmanız için sizleri bekliyor. Manzarası ile herkesi büyülemekte olan Karadağ Yaylası’ nın yaban hayatı zengindir. Bitki örtüsü gürdür ve kamp yaparken size temiz bir hava eşlik edecek. Akciğer hastaları için de çok uygun bir kamp alanıdır. Kamp alanında tertemiz bir hava bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet ve elektrik ihtiyaçlarınızı kamp alanında kolayca giderebilirsiniz ancak duş ihtiyacınızı karşılamanız biraz zor olabilir.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Erzurum Yamaç Paraşütü
Next reading
Düzce Camping