Paylaş

Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Günlük hayatın sıkıcı rutininden kurtulmak isteyen bireyler hayatlarına farklı bir heyecan ve tat katacak eylemler ararlar. İnsanoğlunu bu rutin yaşamdan kurtaracak ve onlara yeni bir nefes olacak bir çok spor dalı mevcuttur. Bu spor dallarının arasında en adrenalin dolu olan ve bilinenin dışında bir deneyim yaşatan yamaç paraşütü hava sporudur. Yamaç paraşütü adrenalin tutkunu bireylerin yapıp vazgeçemedikleri spor dallarından birisidir. Günümüzde yamaç paraşütü oldukça popüler bir şekilde yerini almaktadır.

Peki ya yamaç paraşütü nedir?

  • Yamaç paraşütü belirli bir yükseklikten koşarak havalanma şeklidir.
  • Yamaç paraşütü kanat, kolon, ip ve uç koltuğundan oluşmaktadır.
  • Yapısında herhangi bir motorlu araç bulunmamaktadır.
  • Tek kişilik ve çift kişilik uçuşlar yapılmaktadır.
  • Uygun hava ortamında , gerekli ekipman ile kaza ve tehlike oranı oldukça düşük bir hava aracıdır.
  • Çift kişilik uçuşlara tandem adı verilmektedir.

Dünyada ve ülkemizde aktif olarak faaliyetlerini gösteren bu hava sporu oldukça konforlu bir yapıya sahiptir. Öyle ki yapıyı oluşturan malzemeler uçuş yapacak kişinin sırt çantasında oldukça kolay taşınabilir bir durumdadır. Yamaç paraşütünde belki de en zorlayan kısım, uçuş için gerekli olan yamaç veya dağlara tırmanma kısmı olabilir. Bununla birlikte ülkemizde yamaç paraşütüne uygun olan ortamlara çoğunlukla kara yollu ulaşım şekli mümkündür. Uçuşlar eğer profesyonel bir eğitime sahipseniz tek kişi olarak gerçekleşebilir. Eğitiminiz yoksa tandem uçuşla ile yamaç paraşütü macerasını yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ ülkemizde senelerdir yamaç paraşütü keyfi yapılan ve çokça tercih edilen mekanların başında gelmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü keyfi 2007 yılından bu yana aktif olarak devam etmektedir. Tekirdağ’da bulunan uçmak dere bölgesi yamaç paraşütü keyfi için oldukça elverişli bir bölgedir. Tekirdağ birçok etkinlik, festival ve yarışlara da ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Tekirdağ yamaç paraşütü keyfi için tandem uçuşlara da katılmanız mümkündür. Bölgede aktif olarak yamaç paraşütü tandem uçuşları yapılmaktadır. Tekirdağ muhteşem ve eşsiz şehir yapısı ile sizlere unutulmaz anılar biriktireceğiniz uçuşlar sunmaya devam ediyor.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Osmaniye Yamaç Paraşütü
Next reading
İzmir yamaç paraşütü