Paylaş

Siirt Rafting

Rafting raft adı verilen şişme botlarla kürek çekerek yapılan bir su sporudur. Takım halinde yapılan bu spor oldukça koordineli olmanızı gerektirir. Takımınızdan bir kişinin bile yaptığı bir hata yüzünden alabora olabilirsiniz veya raftınız devrilebilir. İstenmeyen kazalarla karşı karşıya gelmemek için mutlaka takımla koordineli olmanız gerekmektedir.

En az 4 en fazla 12 kişiyle yapılan rafting sayesinde uzun süre boyunca doğa manzaraları ile vakit geçirebilirsiniz. Rafting zorluk dereceleri 1 ile 6 rakamları arasında değer alır. Profesyonel değilseniz bile 1. derecede bir parkurda çok kolay bir şekilde rafting yapabilirsiniz. 6. dereceden bir parkur oldukça tehlikedir. Eğer profesyonel değilseniz yanınızda akarsu yatağını iyi bilen bir rehber eşliğinde rafting yapmalısınız. Rehber takımı yönlendirecek ve raftın herhangi bir engelle karşı karşıya gelmemesi için uğraşacaktır. Rapid adını verdiğimiz taş kütükleri, taşlar, kayalıklar gibi doğal engeller akarsuyun akış hızını değiştirir. Bu yüzden rapid fazla oldukça parkur derecesi de buna bağlı olarak artar.

Siirt rafting sevenlerin sıkça uğradığı bir şehirdir. Ayrıca Siirt rafting yapmaya çok elverişlidir. Rafting genelde debinin en yüksek olduğu zamanlarda yani bahar aylarında yapılmaktadır.

Siirt rafting merkezi haline gelmiştir. Her yıl rafting yapmak isteyen yüzlerce kişi Siirt’ i ziyaret etmektedir. Siirt’ de Botan Çayı’ nda rafting yapılmaktadır. Botan Çayı rafting yapmak için uygun bir tabii alana sahiptir. Sizi de Botan Çayı’ nın azgın sularıyla mücadele etmek için Siirt’ de kürek çekmeye bekliyoruz. Herkes mutlaka Siirt’ de rafting deneyimini yaşamalı. Botan Çayı’ nda dalgalarla savaşacak zaman zaman da engelleri aşmak için çaba sarf edeceksiniz. Eğer siz de adrenalin seviyenizi zirveye çıkarmak ve uyumlu bir takım ruhu deneyimini yaşamak istiyorsanız, rafting tam da size göre bir spor.

  • Botan Çayı’ nın yanı sıra Botan Vadisi’ nde de vakit geçirebilirsiniz. Siirt’ in doğal güzellikleri ve eşsiz manzaralarıyla saatlerce vakit geçirebilirsiniz.
  • Muhteşem üçlü olan Botan Çayı, Botan Vadisi ve delikli taşta harika anlar yaşayabilirsiniz.
  • Siz de Siirt’ in doğal güzelliklerinin manzarası eşliğinde doğayla saatlerce iç içe vakit geçirmek istiyorsanız sizi de Botan Çayı’ nda kürek çekmeye davet ediyoruz. Dalgalarla ve azgın sularla mücadele ederken adrenalin dolu dakikalar yaşayacaksınız.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Rafting botları kaç kişilik ?
Next reading
Giresun ATV Safari 2022