Paylaş

Rize Fırtına Vadisi Rafting Hakkında

Rize Fırtına Vadisi rafting; Rize’nin il sınırları içerisinde yer alan müthiş doğal manzarası ve atmosferi ile Fırtına vadisi rafting için 23 km’lik bir parkur alanına sahiptir zorluk derecesine göre 3 farklı parkuru bulunmaktadır. Genellikle en çok Haziran ve Mayıs aylarında ilgi gören bu doğa harikası, 2004 yılında Türkiye rafting şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır.

Rize Fırtına Vadisi rafting; Fırtına vadisi dünya doğayı koruma derneği tarafından seçilen ve koruma altına alınan bir bölgedir. Bu vadiden bölgenin turizm merkezi olarak görülen Ayder yaylasına ulaşım yapılabilmektedir. Tarihi Zil kalesi ve Çat yaylası yine bu bölgenin sınırları içerisinde yer almakta. Ayrıca Fırtına vadisi rafting alanı yakınlarında Kaçkar dağına tırmanışlar yapılmaktadır. Bu bölgede hizmet veren tesislerimiz eğitimleri verdikten sonra parkurun 1 saatte tamamlanmasını sağlamaktadır.

Rafting Hizmetlerimiz

Rize Fırtına Vadisi rafting; Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız. Ayrıca Fırtına Vadisi Rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz. Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi haline getireceksiniz.

Rafting Riskli Bir Spor Mu?

Rize Fırtına Vadisi rafting;Rafting takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir. Gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır. Bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Rize Fırtına Vadisi rafting;Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır. Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Fırtına Vadisi Rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı unutmayın.

Rize Fırtına Vadisi rafting;Vücudun en çok adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlarda en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir. Bu spor da kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır. Bu Spor her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir.

Rize Fırtına Vadisi rafting; Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir. Ülkemizin en çok tercih edilen rafting bölgelerinden biri olan Fırtına Vadisi Rafting en çok tercih edilen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecek.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Rize İkiz Dere Nehri Rafting
Next reading
Muğla Dalaman Çayı Rafting