Paylaş

Rize Camping

Doğa sporları yapmayı sevenlerin her yıl her ay ve her yerde yapabilecekleri camping yeşillikler ve maviliklerin bir arada bulunduğu huzurlu bir ortamda yorgunluğumuzu atmamıza yardımcı olur. Kampçılık çadır ve kamp yapmak için gereken diğer ekipmanlarla sporcuların yola koyulmasıyla başlar. Kampçılık tek başına yapılabilen bir spor olmasının dışında trekking ve dağcılık gibi diğer ekstrem spor dallarıyla da yapılabilen bir spor türüdür. Kampçılık günlerce haftalarca hatta aylarca sürebilir. Rize camping yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Uyku tulumları ve ve çadırlarla yapılan kampçılıkta belli bir süre konaklamak zorundasınızdır. Konaklama yerleri ormanların içi, deniz kıyıları veya dağların etekleri gibi yerler olabilir. Kampçılık yaparken çadırınızı nereye inşa ederseniz orada konaklayabilirsiniz. Yani nereye çadır kuracağınız ve nerede konaklayacağınız tamamen size kalmış. Her türlü doğa faaliyetlerinin başında gelen camping diğer spor dallarıyla iç içedir ve zihinsel açıdan rahatlayıp doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlar. Kamp yapmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerini kamp yapacağınız alanın değişen hava koşullarına ve engebeli arazilerine göre hazırlamalısınız. Rize camping yapmak için iklimiyle de elverişlidir. Yılın birçok ayında Rize’ de kamp yapabilirsiniz.

Kamp yapmak için uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız yok. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız öncelikle çadır kurma, ateş yakma, yemek hazırlama gibi faaliyetleri öğrenmeniz gerekmektedir. Tuvalet gereksinimi için de uygun bir yere çadırınızı kurmalısınız. İlk kez kamp yapacaklar için kamp yerinin seçimi de son derece önemlidir. Rize camping için elverişli kamp alanına sahip olan bir şehirdir.

 • Pokut Yaylası kamp alanı yüksek bir yerde şehri ve yeşilin her tonunu izleyebileceğiniz bir konumda bulunuyor. Temel ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekiyor çünkü kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmuyor.
 • Gito Yaylası Karadeniz’ in eşsiz manzarasına sahip olan bir kamp alanı. Yaylada kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Yine Pokut yaylasında olduğu gibi burada da temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan yok ancak kamp alanında tuvalet bulunuyor. Karadeniz’ in büyüleyici manzarası eşliğinde huzurlu ve sakin bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.
rize camping
rize camping

 Rize Camping

Rize’de mükemmel bir doğa içinde uyanabilir kalktığınızda birçok ağaç görebileceğiniz yeşilliklerle örtülü bir doğa göreceksiniz hemen yanınızdan akan suyun sesini kulaklarınızın da hissedebilir ve bunun tadını çıkartabilirsiniz şehrin gürültüsünden uzak kalabileceğimiz mükemmel alanlar.

Ayder ıhlamurlar altında kamp yeri ve cancik pansiyon kampı yeri Rize’de kamp severlerin ilgi odağı oluyor hayatınızda hiç unutulmayacak anılar yaşayabilirsiniz.

Sabah uyandığınızda kulaklarınıza kuş cıvıltıları geliyor ve yanınızda sevdiğiniz bir insan ile beraber kuş sesleri eşliğinde uyanmanın keyfini doyasıya tadıyorsunuz. Karadeniz’in en güzel yerlerinden bir tanesi olan Rize’de sizde kamp yapmak ister misiniz? Rize’nin en güzel kamp alanlarını sizler için derledik yapmanız gereken sadece çadırınızı uyku tulumunuzu veyahut matınızı alıp yanınıza sohbeti güzel olan ailenizden birkaç üye veya arkadaşlarınızdan birkaçı ile beraber tadını doyasıya yaşayabileceğiniz bir kamp yapmak olacaktır.

 • Ayder ıhlamurlar altında Camping
 • Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ilçesi aynen Yaylası’nın eşsiz manzarasına doyum olmayan mükemmel bir yere sahiptir
 • Size günlük su alabilecekleri market lavabo kafeterya ve birçok alanda size hizmet verecektir ister çadırın hızla ister çadırsız gidebilirsiniz.
 • Ayder ıhlamurlar altında kamping yeri binin üzerinde bir rakımı ile Sabah uyanır uyanmaz içine de çektiğiniz oksijen den dolayı başınız fena dönecektir.
 • Sizi güzel bir kuş cıvıltısı uyandıracaktır kapınıza açtığınızda yani çadırın uzun fermuarını indirdiğinizde göreceğiniz çam ağaçları ve ışığın o çam ağaçlarının arasından gelen görüntüsü sizi büyüyecektir ayrıca
 • Ayder ıhlamurlar altında kamping yerinde bungalovlarda kalabilirsiniz.
 • Cancik pansiyon Camping
 • Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ilçesi Çat köyünde Z küçük de olsa bir çadır kamp alanı eşlik ediyor Karadeniz’in muhteşem oksijen dolu manzarasında konaklayabilirim
 • Yanı başınızda akan suyun sesini kulaklarınız çınlayan a kadar duyabilirim ve çam ormanlarının oksijen dolu kokusunu içinize çektikten sonra uykunuzdan uyanabilirsiniz
 • Lavabo kafeterya gibi hizmetlerden yararlanabileceğiniz Cancik pansiyon kamping 7/24 hizmete açıktır.
 • Çadırınızın olmadığı takdirde bu saydığım iki kamp alanında da çadırımızı tedarik edebilir ve gerekli olan bütün hizmetlerden faydalanabilirsiniz Karadeniz’in incisi olan Rize’de kampın tadı bir başka

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tekirova Jeep Safari
Next reading
PADI ve TSSF CMAS nedir?