P2 YAMAÇ PARAŞÜTÜ KURSU

P2 YAMAÇ PARAŞÜT KURSU

P2 YAMAÇ PARAŞÜTÜ KURSU

Yamaç Paraşütü P2 Kursu

Yamaç paraşütü eğitimi süreci P2 kursu ilk aşama eğitim başlangıç kursudur. Bu kurs ile birlikte öğrenci, pilot eşliğinde yer çalışmaları yapar ve paraşüt hakimiyetini sağlamayı öğrenerek başlamaktadır. P2 kursu bitiminde ise tek başına solo uçuş yapabilecek seviyeye gelmektedir.

 1. Yamaç Paraşütü Kursu Bölgesi

P2 Yamaç Paraşütü kursu denilince akla ilk gelen etkinlik firmasıAktiviteparkolarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve bütçenize uygun fiyatlarla size bu kursu en iyi şekilde sunmaktayız. P2 kurs eğitimi 10 saat teorik eğitim ve 12 saat yer eğitimi olarak verilmektedir. Teorik eğitimlerimiz İstanbul Çatalca- Ormanlı’da bulunan ofisimizde verilmektedir. Aktivitepark olarak size gereken tüm bilgi ve tecrübeyi aktardıktan sonra uçuş eğitimlerimiz ise hava şartlarına bağlı olarak Tekirdağ Uçmakdere ya da Sakarya Serdivan da yapılmaktadır.

 1. 2. P2 Yamaç Paraşütü Kursu Katılım Şartları

Sizlere daha sağlıklı ve güvenli bir eğitim süreci yaşatmamız açısından katılım şartlarımıza dikkat etmenizi isteriz.

 • Uçuş esnasında hayati bir tehlikeyle karşılaşmamanız adına sara, astım, tansiyon ve şeker hastalığınızın bulunmaması
 • 16 yaşından gün almış olmanız veyahut veli tarafından imzalanmış izin belgesi
 • En az ilköğretim mezunu olmak
 • Vücut kilo ağırlığı en az 45 kg en çok 120 kg ağırlığında olunması
 • Yamaç paraşütünü yapabilecek spor yeteneklerinin bulunması eğitim sürecinizi hızlandırarak size daha iyi eğitim vermemiz için yeterli olmaktadır.
 1. P2 Yamaç Paraşütü Kursu Programı

Yamaç Paraşütü Eğitimi İstanbul Çatalca Ormanlı merkezli ofisimizde 10 saatlik teorik eğitim ile başlamaktadır. Bu teorik eğitim ile öğrenecekleriniz ise şunlar:

 • Türkiye’de yamaç paraşütü ve Dünya da yamaç paraşütü hakkında genel bilgiler
 • Yamaç paraşütüyle tanışma ve parçalarını tanımak
 • Aerodinamik eğitimiyle birlikte havanın kuvvet etkileri hakkında bilgi sahibi olma
 • Sevk ve idare
 • Pratik uçuş ve emniyeti
 • Hava trafik kuralları
 • Hava meteoroloji ve uçuş için yeterli hava şartları hakkında bilgi sahibi olabilme
 • Acil durumlar da ne yapılması hakkında güvenlik önlemleri
 • Tehlike durumunda yedek paraşüt açma
 • Sürüklemeden kurtulma

Belirtilen teorik eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte uçuşların başlayacağı ilk haftamızda kursiyerler için yoğun yer çalışmaları ile irtifa uçuş çalışmalarına başlamaktadırlar. Bu kurs sürecinde teorik ve pratik eğitimlere katılması zorunludur. Yeterli bir teorik eğitim almadan veya iyi bir pratik eğitim almadan yer çalışması yapmadan bu uçuşa gerçekleştirebilecek seviyeye gelemezsiniz.

Bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler ile birlikte profesyonel pilotlar eşliğinde yer çalışmaları yaparak onları gökyüzünde uçmaya hazırlıyoruz. Bu eğitimde en önemli aşaması ise irtifa uçuşlarımız olmaktadır. İrtifa uçuşları profesyonel pilotlar eşliğinde telsiz kontrolü eşliğinde komutlar dahilinde verilmektedir. İrtifa uçuşlar Tekirdağ Uçmakdere veya SakaryaSerdivanda  olarak250 metre yüksekliğinde uçuşlar yapılmaktadır.

Bu uçuşlarımızda telsizle birlikte size komut vererek yaptığınız yanlış uçuşları düzelterek sizin tek başınıza uçuşu gerçekleştirebilecek yeterli bir donanıma sahip olmanız sağlanmaktadır. Uçuşların sonucunda iniş yapacağınız tepeleri ise sizin için en güvenli alanlar olarak organize etmekteyiz.

Bu eğitim sonundan başarılı sayılabilmeniz için;

Ofisimizde verilen 10 saatlik teorik eğitimin tamamlanmış olunması ve yazılı sınavdan başarılı olarak geçmeniz, yer çalışmalarını ve Tekirdağ Uçmakdere, Sakarya Serdivan dagerçekleştirilen 250 metre yüksekliğinde yapılan sorti uçuşlardan en az 7 uçuşta başarılı olunmuş olması ve bu eğitimlerin iki öğretmen pilot eşliğinde yapılmış olması gerekmektedir.

 1. P2 Yamaç Paraşütü Kursu Ücreti

Eğitim ücretine dahil olarak size sunduğumuz hizmetler:

Yamaç paraşütü eğitimi sürecinde kullanmanız gereken tüm malzemeleri sizin için temin ediyoruz.  Eğitim sürecinizi yeterli uçuş eğitimini aldığınızı görmek adına 7 sorti uçuş yapma hizmetimizle birlikte uçuşlar boyunca  eğitim alanı için gerekli ulaşım ücretleri ve tepeye transfer hizmetleri  ve uçuş sigortanız hizmete dahildir. Bu kadar eğitim ve hizmet için sizden sadece 3500 TL karşılığında vermekteyiz.

 

 1. Neden Aktivitepark’ı tercih etmeliyim ?

Aktivitepark23 yıllık tecrübesi ve profesyonel eğitmen ekibiyle sizin ihtiyacınız olan eğitimi size en hızlı en güvenli şekilde sunmakta. Çünkü biliyoruz ki gökyüzü bir sevdadır ve bu uğurda gerekli her şeyi sizin için sağlıyoruz. Eğitmenler eşliğinde aldığınız kurs eğitimi boyunca sizinle birlikte her anınızda siz öğrenene kadar anlatmaktan bıkmadan size gerekli bilgiyi vereceğimize olan inancımızla çalışmaktayız. Aktivitepark olarak bütçenize uygun ve sizi zorlamayacak bir bütçe ile içiniz rahat bir şekilde eğitiminizi tamamlarsınız.

Yamaç Paraşütü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başarılı şekilde tamamlayan kursiyerlerimize Türk Hava Kurumu tarafından yeterli eğitim alınıp başarılı olduğunuza dair kimlik kartı ve sertifika belgesine sahip olabiliyorsunuz.
Bütün uçuşlarımızda eğitimleriniz boyunca uçuş sigortanızı yapmaktayız çünkü biliyoruz ki güven ve sağlığınız bizim için her şeyin ötesindedir.
P2 kursu yamaç paraşütü başlangıç eğitiminin ilk aşamasıdır. Bu kurs sonucunda tek başınıza uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
P2 kursu temel başlangıç pilotluk eğitimi olduğu için yeterli deneyime sahip olmazsınız ikili uçuş gerçekleştirmek istiyorsanız P3 yamaç paraşütü kursunu tamamlayarak daha yüksek pilotluk eğitimleri eşliğinde güvenle gerçekleştirebilecek deneyime sahip olursunuz.
Unutmamalısınız ki eğitimlerimiz Türk Hava Kurumu onaylı olarak gerçekleştiğinden aşağıdaki belgeleri özenle hazırlamanız çok önemlidir. 1. Adli sicil kayıt örneği 2. 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi 3. 8 adet vesikalık fotoğraf 4. Öğrenim belgesi 5. Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik üzerinde bulunuyorsa yalnızca fotokopisi) 6. Sağlık Raporu ("Spor yapmasında sakınca yoktur - spor yapabilir" ibarelerinden biri yazacak şekilde aile hekiminden ya da heyet raporu şeklinde alınabilir.) 7. THK Pulu ( Ofisimizden temin edebilirsiniz.)
Satın almış olduğumuz kurs ile birlikte sizinle iletişime geçerek gerekli koşullar sağlandığında eğitime başlıyoruz.
P2 kursumuz boyunca aldığınız eğitim, öğretmen pilot eşliğinde olup telsiz ile komut alarak gerçekleşmektedir. 7 sorti uçuşu yapabilecek seviyeye gelene kadar pilot eşliğinde eğitiminizi devam ettiriyoruz. Yeterli seviyeye gelmeniz durumunda tek başınıza sadece telsiz komutu alarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
P2 yamaç paraşütü eğitimi boyunca sizin için gerekli tüm ekipmanları ücrete dahil olarak sağlamaktayız.
P2 kursu pilotluk başlangıç aşaması olduğundan güvenliğiniz için tecrübeli eğitmenler kontrolünde uçmanız daha güvenli olacaktır ancak orta seviye pilotluk eğitimini tamamlamanızla birlikte kendi kontrolünüzde uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
P2 Yamaç paraşütü kursu pilotluk için başlangıç kursudur. P2 kurs eğitimi sonucunda uçuş yapabilmek için yeterli bilgiye sahip olursunuz.