Paylaş

Ordu Camping

Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Ordu camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Ordu camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Ordu camping için sizlere elverişli kamp alanı sunan bir şehirdir.

  • Küpkaya Kanyonu’ nda kamp yaparken kano da yapabilir ve balık yakalayabilirsiniz. Kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanında yeşilin ve kahverenginin her tonunu görebilirsiniz. Eşsiz bir manzarası bulunmaktadır. Sessiz sakin bir kamp alanı arıyorsanız Küpkaya Kanyonu tam da size göre.
  • Kurşunçal ormanları ve şelaleri kamp yapmanız için başka bir alandır. Ordu’ nun önemli şelalerinden olan bu kamp alanında çadırınızı şelalenin yanına kurarak huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Su kaynağının bolca bulunması da kamp yaparken başka bir avantajdır. Ayrıca kamp yaparken trekking de yapma şansına sahipsiniz. Şehir merkezine uzaklığı 25 kilometredir kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Burdur Yamaç Paraşütü
Next reading
Balon İle Uçarken Evlilik Teklifi Etmek