Paylaş

Niğde Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü, gökyüzü ve insanoğlunu kavuşturan hava sporu olarak tüm dünyada ve bununla birlikte ülkemizde de trend olmaya devam ediyor. Uçuş meraklısı olan, adrenalin seven, gökyüzüne sevdalı her birey için vazgeçilmez bir aktivite haline gelmiştir. Yamaç paraşütü birçok kişi için arada yapılan bir aktivite olmaktan çıkmış, sürekli ve profesyonel bir şekilde tam zamanlı olarak yapılan iş ve spora dönüşmüştür. Yamaç paraşütü, herhangi bir hava aracından atlayarak yapılan klasik paraşüt ile karıştırılsa da isminden de anlaşıldığı üzere, bir yamaç, tepe veya yükseklik üzerinden koşarak uçuşa geçilmektedir.  Diğer kapalı hava araçlarından ziyade, dört bir yanınız açık halde uçuş yapmak, elbette ki bu hava sporuna ilginin yoğun olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Tüm dünya ve ülkemizde yamaç paraşütü için tercih edilen yüzlerce hatta binlerce alan ve bölgeler bulunmaktadır. Ülkemizde de yamaç paraşütü sporunun yaygınlaşması ve gençlerin yönelmesi için birçok bölge yamaç paraşütü keyfi için hizmet vermektedir.

Yamaç paraşütü kimler için uygundur?

  • Yaş kısıtlaması 162dan başlamaktadır. 16 yaş altı bireyler uçuşlara katılamazlar.
  • Kilo kısıtlaması erkeklerde 100, kadınlarda ise 85 olarak belirlenmiştir. Belirlenen limit üzerinde ki bireyler uçuşlara katılamaz.
  • Fiziksel olarak herhangi bir probleme ve hastalığa sahip kişiler için uçuş tavsiye edilmez yasaktır.
  • Kalp ve solunum hastalığına sahip olan bireylerin uçuşlara katılmaları yasaktır.

Ülkemizde yamaç paraşütü keyfini çıkarmak isteyen hava tutukunlarını ağırlayan şehirlerimizden biri Niğde’dir. Niğde yamaç paraşütü keyfini şehrin kendine has manzarası ile beraber gerçekleştirmek mümkündür. Niğde yamaç paraşütü sporunu destelemek adına birçok alanda uçuşların gerçekleşmesine izin vermektedir. Bununla birlikte Niğde yamaç paraşütü keyfini çıkarmak isteyenler için sezonsal olarak etkinlikler düzenlenmektedir. Eğer profesyonel bir uçuş pilotu değilseniz bile, Niğde’de tandem uçuşlara katılabilirsiniz. İki kişilik uzman bir pilot eşliğinde gerçekleşen bu uçuşlar, fotoğraf ve video çekmek isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. Niğde yamaç paraşütü keyfini fotoğraf ve videolar ile öl ümsüz kılmak istiyorsanız, sizde tandem uçuşlara katılın.

Yamaç Paraşütü İstanbul İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi Merkezimize ulaşmak için Bizi Arayın    0850 562 65 19


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Şanlıurfa Yamaç Paraşütü
Next reading
Kelebekler Vadisi Dalış