Paylaş

Munzur Çayı Rafting Hakkında

Munzur Çayı rafting; Munzur ovasında yer alan rafting parkuru yaklaşık 20 km’lik bir alanı kapsamaktadır teknik olarak herhangi bir çalışma yapılamadığı için zorluk seviyesi ve engelleri tam olarak bilinmemektedir. Karların eridiği aylarda tercih edilen bölge en çok Mayıs ve Temmuz aylarında tercih edilmektedir.

Günümüzde birçok seyahat acentesi bu bölgeye turlar düzenlemek istese de bu bölgede profesyonel olarak çalışmalar yapılamadığı için tur düzenlenmemektedir. Bu bölgede daha çok profesyonel sporcular rafting yapsa da amatörlerinde yapabileceği bölgeler bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük doğa zenginlikleri arasında bulunan Munzur Çayı rafting için oldukça mükemmel bir öneme sahiptir. Yaklaşık 70 km’lik bir alanı kapsayan Munzur vadisi görülmesi gereken önemli doğa harikaları arasında yer almaktadır. Bölgede tesislerimizin sunacağı hizmetler ile en iyi şekilde rafting aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz.

Rafting Hizmetlerimiz

Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız. Ayrıca Munzur Çayı rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz. Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi olarak yapmaya başlayacaksınız.

Rafting Riskli Bir Spor Mu?

Rafting sporu takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir. Gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır. Bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır. Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Munzur Çayı rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı ihmal etmeyin.

Vücudun en çok adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlar da en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir.

Rafting sporunda kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır. Bu Spor her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir. Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir.

Ülkemizin en çok tercih edilen rafting bölgelerinden biri olan Munzur Çayı rafting en çok tercih edilen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecektir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kayseri Zamantı Irmağı Rafting
Next reading
Düzce Melen Çayı Rafting