Paylaş

Marmaris Jeep Safari Hakkında

Marmaris Jeep safari;  Ülkemiz de yapılan nadide Jeep safari turlarından birisidir doğayla iç içe genellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapılan safari katılımcılara adrenalin ile birlikte eğlenmeyi vadetmektedir. Marmaris ilçesinde jeep safarinin başlangıcı olan Marmaris – Datça yoluna çıkarak Armutalan tepesinde Armutalan sırtlarındaki tepelerinin tırmanışına geçtiğiniz an mükemmel bir Manzara sizleri beklemektedir.

Çam ormanların içinde patika yollarda, derelerde gezinti yapılırken aynı esnada su savaşları planlanan eğlencenin bir parçasıdır. Her yaştan misafirin eğlendiği su savaşlarından sonra Off-road bitimi ile sahil kenarında mola verilebilmektedir.

Marmaris’de jeep safari turunda Turgutlu köyüne da uğranması mümkündür. Turgutlu köyü yakınlarında ki bölgede yer alan oksijen kaynağı çam ormanlarının içerisindeki dağ yolları ve su birikintileri ile dolu olan dere kenarlarından geçilirken rüzgar hiç olmadığı kadar doyasıya hissedilebilecektir, ormandan geçilerek Turgutlu Şelalesine gidip buz gibi suda serinlemek ve kuş cıvıltılarını dinlemek mümkündür.

Marmaris Jeep Safari hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

  • Marmaris’de jeep safari turu sabah saatlerinde başlamakta ve yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.
  • Marmaris’de jeep safari turunda her jeep yaklaşık 8-10 kişi alabilmektedir. Marmaris Jeep safari turu sanılanın aksine çocuklu aileler tarafından da sık sık tercih edilebilmektedir.
  • Marmaris Jeep safari boyunca güneşin bol olduğu yerlerde dolaşılacaktır. Bu nedenle mutlaka şapka, güneş kremi, güneş gözlükleri getirilmelidir.
  • Elektronik cihazlarınızı iyi muhafaza etmek gerekmektedir. Minik bir plastik çanta ya da türevleri ile bunu kolaylıkla halledebilir
  • Marmaris Jeep safari boyunca çamur olmasını sorun edilmeyen kıyafetler ve ayakkabılar giyilmesi önerilmektedir.
  • Mola alanlarında, şelalede yüzülmek isterse mayo ve havlu getirilmesi unutulmamalıdır.
  • Yol boyunca sürebilecek su savaşlarına hazır olunmalıdır, etkinliğin bir parçası olup her safari severden eğlenmek amaçlı katılım istenmektedir.
  • Marmaris Jeep safari de yanınızda getirilecek kamera ve fotoğraf makineleriyle anı ölümsüzleştirmek isteyebilir bununla beraber yedek bir pil ya da batarya getirerek hazırlık tamamlanabilmektedir.

Marmaris Jeep safari; Eğlenceli anlar eşliğinde ilerlerken bir sonraki duraklardan birisi olan Kız Kumu Plajına uğramak safari açısından zengin anlardan birisidir. Kız Kumu Plajı, Marmaris’e gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken, nefis ve eşsiz bir plajdır burada kumdan bir yol denizi ikiye bölercesine derinlere uzanır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Zonguldak Rafting
Next reading
Kemer Jeep Safari