Paylaş

Manavgat Jeep Safari

Jeep Safari normal araçların tırmanamayacağı bölgelere 4*4 jeepler ile tırmanarak insan eli değmeyen yerleri keşfetmenizi sağlar. Asfalt yollardan değil patika yollarda yapılan bu turları insanlar genellikle Akdeniz ve Ege ya da Kapadokya çevresinde yapmayı daha çok tercih ediyorlar. Tek jeep şeklinde değil de konvoy şeklinde yapılan sürüşlerle turlar daha da eğlenceli hale geliyor. Türkiye’ nin var olan doğal güzellikleri sayesinde çoğu yerde Jeep Safari yapmak mümkündür. Ayrıca Jeep Safari ülkemize gelen turistlerin de sıklıkla tercih ettiği bir aktivitedir. Manavgat Jeep Safari yapmak için oldukça elverişli bir şehirdir.

Jeep Safari turlarında öncelikli olarak mevsim şartlarına göre giyinmek çok önemlidir. Turların yapıldığı yerler yüksek olduğu için yağmur yağma olasılığını da aklınızdan çıkartmamanız gerekiyor. Bunun için yanınıza yağmurluk almanız iyi olacaktır. Jeep Safari çocukluğunuza dönebileceğiniz, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gün boyu birbirinizi ıslatabileceğiniz keyifli bir aktivitedir. Jeep Safari yaparken hiçbir şey düşünmeden çamurlara girebilirsiniz. Eğer kirlenmekten korkmuyorsanız Jeep Safari tam da size göre bir aktivite. Jeep Safari sayesinde ziyaret ettiğiniz önemli bölgelerdeki turistik yerleri de gezebilirsiniz. Jeep Safari su savaşları ile birlikte çok daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Turistik ve doğal güzellikteki bölgeler genelde şehrin dışında olduğundan Jeep Safari yaptığınız bölgelerde turistik bölgelere çok rahat ulaşabilirsiniz. Su savaşı sırasında eşyalarınızın ıslanıp zarar görmemesi için de oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Jeep Safari yediden yetmişe herkesin katılabileceği ve çok eğleneceği bir aktivitedir. Manavgat Jeep Safari yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettikleri bir bölgedir.

  • Manavgat’ da yeşil kanyon olarak adlandırılan Toros Dağları eteklerinde bulunan Oymapınar barajı çevresinde harika manzaralar eşliğinde Jeep Safari yaparak her yeri gezebilirsiniz.Manavgat Jeep Safari  Ormanlarla kaplı olan dağlık bölgede Manavgat nehrinin yeşil renkli su manzarası sizi kendine hayran bırakacak.
  • 4*4 araçlar ile dağ yollarında şehrin eşsiz manzarası ile vakit geçirebilirsiniz. Yolların düz olmaması ve bazı yolların çok inişli çıkışlı olması nedeniyle adrenalin seviyeniz zirveye çıkacaktır.
  • Konvoy halinde ve birçok turistin katıldığı Jeep Safari turuna katılarak yeni insanlarla tanışabilir, sosyalleşebilir ve oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • Jeep Safari turuna katılırken güneşten korunacağınız bir şapka ve iyi bir spor ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.
  • Eğer siz de turistik bölgeleri Jeep ile gezmek, sosyalleşmek, hayatın yoğunluğundan uzaklaşarak kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız sizi de Manavgat’ a Jeep Safari yapmaya bekliyoruz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
ÜRGÜP GÖREME JEEP SAFARİ
Next reading
Camburnu Dalış