Paylaş

Konya yamaç paraşütü 

Ankara’nın hemen altında bulunan benim de sık sık gittiğim Mevlana’nın da yaşadığı ve tarihin her anından bir doku bulabileceğiniz Konya şimdilerde yamaç paraşütüne merak sarmış durumda halkın severek yaptığı ve çevre illerden de gelen talepler üzerine yapılan bu spora oldukça ilgi büyük. İster iseniz Aktiviyepark Konya yamaç paraşütü hava ve doğa sporları kulübüne katılıp eğlenerek ve severek yapacağınız bu işi biraz daha yakından tanıyalım .

  • Yamaç paraşütü belli bir yükseklikten paraşüt yardımı ile kendinizi uygun ve düzgün hava koşullarında rüzgârın akışına bırakıp dilediğiniz gibi adrenalin ve maceraya tanık olduğunuz bir extreme sporudur.
  • Maceraperest insanların yaptığı bu spora Türkiye’nin hızla giriş yapması ile birlikte ilgi artmıştır.
  • Konya halkının isteği üzerine bazı tepelere bu pistler kurulmuş ve talepler karşılığını bulmuştur.

 

Konya merkez, Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde yamaç paraşütü yapılmaktadır. Bu iki ilçe merkeze yakın olup gelen turistlerden de rağbet görmüştür. Akşehir ve Beyşehir’de güzel pistler bulunmakta, yılın bazı zamanlarında festlere ve eğlenceli yarışmalara konuk olan bu tepeler Konya için sporun atar damarı. Takkeli Dağ’da yapılıyor. Mutlaka o bölgede paraşüt kanatlarını açıp uçanları görmüşünüzdür.

  • Takkeli dağın tarihi dokusuna zarar verilmeden yapılan bu spor öğrencilerden gelen büyük bir grup bulunuyor
  • Sabah gelip sohbet ve muhabbet havasında gelen herkes eğitimini alanlar ve eğitimciler adrenalin ve heyecan ile eğlenceli dakikalar geçiriyor.
  • Ölmeden yapılacak etkinlik olduğunu söyleyen gençler ve yaş almış kişiler tarafından aktivite olarak inanılmaz bir his olduklarını söylüyorlar.
  • Boş zamanlarını değerlendirip yazın aldıkları bu eğitim ile birlikte kendilerini tasvir ederken “kuş kadar özgürüz” diyorlar.
  • Konya yamaç paraşütü keyfine hemen katılın 

 

Yapılan bu spor Konya halkına belli ki iyi gelmiş ve etkinliklerinin atlayış yapabilecekleri pistlerin, tepelerin çoğaltılması konusunda hem fikir oldukları aşikâr Türkiye’nin en büyük şehri Konya yamaç paraşütü keyfine varmış sizde eğer yamaç paraşütü yapmak fikrinde iseniz en elverişli rüzgarların ve sizi sarıp sarmalayan bir heyecan içerisinde sporunuz yapmaya karar verirseniz Konya bu adrenalin patlaması spor için Türkiye’deki en ideal yerlerden bir tanesidir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Denizli Yamaç Paraşütü
Next reading
Tunceli Yamaç Paraşütü