Paylaş

Kemer Jeep Safari Hakkında

Kemer jeep safari; Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer, Akdeniz kıyısında yer almakta olup Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kemer’in mavi bayraklı plajı, temiz havası, tarih kokan antik kentleri ve hareketli gece hayatıyla hatırı sayılır miktarda tatilcinin uğrak noktası olma özelliği vardır. Özellikle yaz aylarında gerek yerli gerek yabancı sayısız misafir ağırlayan Kemer, sürekli gelişen ve keşfedilmeye değer tatil merkezlerimiz arasında yer almaktadır.

Kemer Akdenize paralel uzanan Batı Toros Dağları’nın eteklerindeki kıyı şeridi üzerine yer almaktadır. Bir tarafı Toroslar, bir tarafı Akdeniz olan bu eşsiz güzellikteki beldenin yüz ölçümü

53.483 kilometrekare olarak kayıtlara geçmiştir. Yaz mevsimlerinde binlerce insanı ağırlayan Kemer’de sabit olarak ikamet eden kişi sayısı ortalama 42.568’dir. Kemer’in sahip olduğu eşsiz güzelliklerden dolayı son yıllarda bir çok yabancı Kemer’e yerleşmektedir.

Kemer’de Akdeniz ikliminin hâkim olmasından dolayı yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Yılın ortalama 300 günü güneşli olan Kemer’de sekiz ay boyunca denize girebilmek mümkündür. Kemer’in ılıman iklime sahip olmasından dolayı sadece yaz aylarında değil her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Kemer, günümüz itibariyle 52 kilometrelik kıyı şeridine sahip olması ve dünya çapında hizmet kalitesine sahip otelleri ile Türkiye’nin önde gelen tatil beldelerinden birisidir.

Kemer Jeep Safari Turu

Kemer Jeep Safari turunda daracık toprak yollardan inerek ve birbirinden dik tepeleri tırmanarak, Kemer’in eşsiz manzarasını süsleyen, görkemli Toros Dağları’nı keşfetme ikmanı bulmak mümkündür. Dolambaçlı yollar boyunca uzanan sık çam ormanları ve doğanın gizemli ve bir o kadar heyecanlı derinlikleri arasında heyecan dolu bir yolculuktur Kemer Jeep Safari turu. Bu yol boyunca jeeplerin güzergahını saran ağaçlar 20 – 30 metre uzunluğunda olduğu için ilginç bir deneyim sunmaktadır.

Bu bölgede engelli yolların bol miktarda olması, adrenalin tutkunları için mutluluk kaynağı olmaktadır. Kemer Jeep Safari turu güzergahı koyun sürüleri ve yöresel kıyafetli halkı görmek mümkün olduğundan, güzel fotoğraflar yakalama imkanı sunmaktadır. Yol boyunca Akdeniz’in geleneksel yaşamını, nehirleri ve buz gibi şelalerin görülebileceği Kemer Jeep Safari turu sonrasında, katılımcılar, ağaçların arasında gizlenmiş bir cennet gibi duran şelalenin tertemiz sularına girme fırsatı yakalamaktadırlar. Bu sayede günün ağırlığını atarak, kendilerini yenilenmiş ve zinde hissetmeleri bu turu farklı kılan özelliklerdendir. Toplam rota uzunluğu yaklaşık 70-80 km’dir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Marmaris Jeep safari
Next reading
Kaz Dağları Jeep Safari