Paylaş

KELEBEKLER VADİSİ DALIŞ

Ülkemiz birçok doğa sporunun aktif bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan birçok kaynağa sahiptir. Ülkemizde sürekli yapılan ve tercih edilen birçok doğa sporu bulunmaktadır. Bu doğa sporları arasında şüphesiz ki son dönemlerin göz bebeği olan ve her geçen gün biraz daha popüler olmaya devam eden dalış faaliyetleridir. Dalış faaliyetleri ülkemizde oldukça sıklıkla yapılan bir faaliyet ve doğa sporudur. Ülkemize dalış için gelen ve dalış yapmak için tercih eden birçok dalışçı mevcut olmaktadır. Ülkemizde bulunan birçok farklı deniz türü ve yapısı dalış sevdalılarını her geçen gün kendine çekmeye devam etmektedir.

Türkiye’de popüler dalış mekanları nerelerdir?

  • Akvaryum Koyu – Fethiye
  • Minnoş adası – Saroz
  • Delikli mağara – Bodrum
  • Fener adası – Çeşme
  • Küçük reef – Bodrum
  • Fethiye
  • Sakarya Batığı – Kalkan

Fethiye Dalış Turu Programı

fethiye dalış turu
fethiye dalış turu

Ülkemiz deniz altı dalışları konusunda oldukça verimli noktalara sahip olan bir ülkedir. Ülkemizin birçok deniz altı zenginliği bulunmaktadır. Ülkemiz dalış faaliyetlerini gerçekleştirmek adına oldukça tercih sebebi olan bir ülkedir. Ülkemiz de her geçen gün deniz altı dalış faaliyetleri daha da çok yapılmakta ve bu faaliyetlerin gelişmesi adına yeni çalışmalar da yürütülmektedir. Bununla birlikte özellikle tatil beldelerinde sıkça deniz altı dalışları yapılmaktadır. Ziyaretçi ve turistler tarafından oldukça tercih edilen faaliyet ve aktivite türlerinden bir tanesi de deniz altı dalışlarıdır. Profesyonel olmayan bireylerde deniz altı dalış turlarına katılarak, dalış tecrübesi yaşayabilmektedir. Bu faaliyet türü turistik beldelerde sıkça tercih edilmekte ve yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

Ülkemizde birçok dalış noktası bulunmaktadır ve sürekli olarak yeni dalış yerleri keşfi yapılmaktadır. Ülkemizde bulunan dalış noktalarından bir tanesi de kelebekler vadisi dalış alanlarıdır. Kelebekler vadisi dalış noktaları dalış yapmak isteyen bireyler tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Yeni başlayan bir deniz altı dalışçısı iseniz kelebekler vadisi dalış noktası tam size göre bir yer olacaktır. Kelebekler vadisi dalış noktalarında su altı dalışlarına istekli bireyler için eğitim imkanları da sunulmaktadır. Kelebekler vadisi dalış noktaları ülkemizde popüler yerlerden biridir.

Ayrıca Kelebekler Vadisinde Dalış Yaparken Fethiye’de yamaç paraşütü Keyfi Yapabilirsiniz


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Niğde Yamaç Paraşütü
Next reading
İzmir Camping