Paylaş

Kayseri Rafting

Nehir raftingi pek çok kişi tarafından çok yorucu olarak görülebilir. Fakat kürek çekmek için formda bir sporcu olmaya gerek yoktur. Bu aşamada tek ihtiyacınız olan şey bu dünyada yer almak için istekli olmak ve rehberin sözlerini dinlemektir. Kayseri rafting keyfi yaşamak için ihtiyaç olan tek konu bunlar ile sınırlıdır.  Özellikle yaz aylarında bulunulan tatil bölgelerinde rafting deneyimi yaşanmak istenebilir. Fakat bu spor için en heyecanlı ve en uygun zaman dilimi ise ilkbahar aylarıdır. Kayseri rafting keyfi için ilkbaharda kar sularının erimesi ideal ortamın oluşmasını sağlar.

Ülkemizde pek çok bölgede olduğu gibi Kayseri ve çevresinde de bu spor tutku ile gerçekleşmektedir. Kayseri ve çevresinde doğal olarak debisi yüksek olan akarsularda bu spor yapılabilir. aynı şekilde baraj olan akarsularda da rafting eğlenceli şekilde gerçekleşmektedir. Kayseri rafting keyfi ile ilgili toplumumuzda pek çok doğru bilinen yanlışlar da yer almaktadır.

 Raftingde Doğru Bilinen Yanlışlar

  • İyi yüzücü olmak gerekir

Rafting sporunda yüzmeyi bilmek elbette son derece önemlidir. Fakat Kayseri rafting keyfi için asıl olanlardan biri yüzmemek dahi olabilir. Botları alabora olduğu durumlarda ayaklarınızı öne alarak akıntıya kendinizi bırakmak ve rehberin uzattığı ipe tutunmak daha faydalı olacaktır.

  • Can yeleğinin faydası yok

Kayseri rafting keyfi için en fazla bilinen yanlışlardan birisi can yeleğinin faydasız olmasıdır. Sakin sularda dahi can yeleğinin faydası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra akışı hızlı bölgelerde bota çıkak can yeleği ile daha kolay olacaktır.

  • Rapidlerin aynı olması

Bu da Kayseri rafting keyfi için bilinen en büyük yanlışlardan birisidir. Rapid akıntıların hızlandığı kısa çağlayanlara verilen isimdir. Seviye olarak zorluğa göre 1 den altıya kadar sıralanır. Bu bakımdan gereksiz risklerden korunulmalıdır.

  • Rafting yetişkinler içindir

İstekli ve sağlıklı olan herkes rafting yapabilir. Yaş aralığı 7 ile başlayan bir sporda yetişkin sınırlaması yapmak son derece zordur. Herkes yeteneğine ve nehir zorluğuna göre sınırlandırılmalıdır.

  • Rafting ailecek yapılacak gezinti değildir

Eğlenceli ve hareketli bir spor olmasından dolayı Kayseri rafting keyfi için en yanlış bilgilerden birisi de budur. Halbuki ailece yapılacak en güzel eğlencelerden birisi raftingdir. Aileniz ile sağlıklı vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka rafting ile tanışmalısınız.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Batman Yamaç Paraşütü
Next reading
Olimpos Jeep Safari