Paylaş

KARTEPE ATV SAFARİ

Şehir hayatından sıkılan ve kendini tabiat ananın kucağına bırakmak isteyen bireyler için yapılması mümkün birçok doğa sporu mevcuttur. Gezmeyi , dolaşmayı ve farklı yerler görmeyi seviyor aynı zamanda heyecan ve adrenalinde istiyorsanız atv safari turları tam size göre bir doğa sporu olacaktır. Atv safari turları; 4 tekerleğe sahip olan atv araçları ile dağ bayır tırmanarak yapılan doğa turlarıdır. Bu arazi araçları en fazla 2 kişilik araçlardır. Atv safari turları oldukça heyecan dolu ve adrenalin yüklü olan bir doğa sporudur. Bu doğa turlarına gruplar halinde çıkmak oldukça keyifli olacaktır.

Ülkemizde atv safari turları için oldukça uygun olan birçok bölge bulunmaktadır. Ülkemizde faaliyet ve aktivite alanında oldukça tercih edilen bir doğa sporu olmaktadır. Ülkemizde oldukça tercih edilen noktalardan biride Kocaeli’de bulunan Kartepe ilçemizdir. Kartepe turistik faaliyetler açısından oldukça popüler olan ve tercih edilen bölgeler arasındadır. Bölgedeki tırmanış noktaları safari turları için oldukça iyi bir zemin oluşturmaktadır. Kartepe atv safari turları genel olarak yılın her döneminde yapılmaktadır. Kartepe atv safari turları kış aylarında bölgeye olan yoğunluk nedeni ile yine tercih sebebi olmaktadır. Düz araziden ziyade dik ve tırmanış gerektiren araziler tercih ediyorsanız Kartepe atv safari turları tam istediğiniz kriterlere uygun bir bölge turudur.

Kartepe atv safari turları hakkında bilinmesi gereken bilgiler nelerdir?

  •  atv safari turları Marmara bölgesinde oldukça tercih edilen noktaların başında yer almaktadır.
  • atv safari turları yılın her döneminde aktif olarak faaliyet göstermektedir.
  •  atv safari turları dik ve zorlu parkur arayanlar için oldukça ideal bir arazi şeklidir. atv safari arazileri düz araziler değil tam tersine dik ve tırmanma gerektiren bir arazi türüdür.
  •  safari turları adrenalin ve heyecan isteyenler için oldukça uygun bir bölgedir.
  • İlk defa safari turlarına katılıyorsanız Kartepe atv safari tur alanlarında yeni başlayanlar için aktif olarak eğitim imkanı verilmektedir.
  • 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
SİDE ATV SAFARİ
Next reading
Amasya ATV Safari