Paylaş

Kars Camping

Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Kars camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Kars camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Kars camping için sizlere elverişli kamp alanı sunan bir şehirdir.

  • Çıldır Gölü’ nün eşsiz manzarası eşliğinde kamp yapabilirsiniz. Yeşilin ve mavinin her tonu size kamp yaparken eşlik edecek. Ayrıca gölde balık tutarak besin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz gölün kenarına dilerseniz de gölün uzağına çadırınızı atarak kamp yapabilirsiniz. Bölge kısa süreli veya uzun soluklu kamp yapmak için oldukça uygundur. Ancak yaz akşamları ve kışın oldukça soğuk olacağı için kıyafetlerinizi hava durumuna göre ayarlamanız gerekiyor. Aksi takdirde soğuktan donabilirsiniz. Her mevsim eşsiz manzarasıyla kendisine hayran bırakan Çıldır Gölü kamp yapmak isteyenlerin vazgeçilmez alanı haline gelmiştir. Siz de Çıldır Gölü’ nde kamp yaparak huzurlu, sessiz ve sakin bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Karabük Yamaç Paraşütü
Next reading
Bitlis Yamaç Paraşütü