Paylaş

Kapadokya Jeep Safari Hakkında

Kapadokya Jeep safari turlarıyla gezilmesi, hayran kalınması ayrıca Ülkemizde görülmesi gereken yüzlerce yerden birisi olan Kapadokya, listenin ilk sıralarında yer alıyor. Nevşehir’de Doğanın yüzlerce yıl sonun da ortaya çıkan mucizevi ve eşsiz güzelliğini seyretmek için yıl boyunca yerli ve yabancı turist ağırlayan Kapadokya’da tarihe tanık olmak isteyen herkesin gidebileceği etkinliktir Kapadokya’da Jeep safari. Kapadokya’da jeep ile safari yapmak katılımcılar için peribacalarının arasında dolaşmayı, normal yolda kullanılmayan araçlarla engebeli yollardan geçmeyi ve görülmeyen güzellikleri seyretmeyi amaçlamaktadır. Kapadokyada Jeep Safari turları sabah safari ve gün batımı safari turları olarak ikiye ayrılıyorlar. Sabah saatlerinde gitmek isteyenler için sabah safari turuna, gün batımını seyretmek isteyenler içinse gün batımı safari turlarına katılmak gerekmektedir. Kapadokya’da Jeep safari turları fiyatları da yaptığınız etkinlik ve yaşadığınız heyecan yanında oldukça hesaplı kalabilmektedir.

Kapadokya Jeep safari turları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Kapadokya’da Jeep safari turu süresi 3 saat – 5 saat arasında değişebilmektedir.
  • Kapadokya’da Jeep safari turları 4 – 6 kişilik ekipler halinde konvoy şeklinde rehber aracılığıyla yapılmaktadır.
  • Kapadokya’da Jeep safari turları öğleden sonra yapılan turların son durağı, gün batımının izlenmesiyle bitirilmektedir.
  • Kapadokya’da Jeep Safari turlarında öncelikli olarak mevsim şartlarına göre giyinmek önemlidir.
  • Kapadokya’da Jeep safari turlarındatelefon veya fotoğraf makinelerinizi korumak için su geçirmeyen kılıflar ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz.

Kapakdokya’da Jeep safariyle eski patika yol diye tabir edilen yollardan geçip gidilerek ulaşılan, 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş. İki girişinden biri Göreme’de olan Güllüdere Vadisi, mevsime ve hava koşullarına göre değişen, gün ışığıyla kırmızı gül rengine dönüşen kayalarından almış adını. Gün batımının peribacalarındaki yansımasını kayalarda bağdaş kurup izlemek, Kapadokyada Jeep safari usullerinden olmuş bu yüzden. Kapadokya’da kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden birisidir Güvercinlik Vadisi. Her yıl yerli yabancı milyonlarca turist buraya giderek Kapadokya’nın eşsiz manzarasını seyretmektedir. Bir diğer durağımız da Kapadokya’nın gizli harikası olarak bilinen  Üzengi Vadisi’dir. Ortahisar ve Ürgüp ilçeleri arasında bulunan bu vadi güvercinlikleri ile meşhur. Ancak bölgede güvercinlikler kadar güvercinler bulunmuyor. Kapadokya Jeep safaride gidilebilecek farklı rotalardan bazıları bunlardır.

Whats’s App İletişim İçin Tıkla


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Karagöl Jeep Safari
Next reading
Jeep Safari Turları