Paylaş

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu yapmak için en popüler adreslerden birisidir. Gökyüzünde hava ve rüzgar elverişli olduğu müddet boyunca her gün yüzlerce balon havalanıyor. Bu görsel şölen sadece balonla uçanlar için değil, aşağıdakiler için de şahane görüntüler oluşturuyor. Kapadokya’da balon turları sabahın çok erken saatlerinde başlamaktadır. Balon turlarının çok erken başlama sebebi gün doğumuna şahit olmak ve harika manzaralar eşliğinde vakit geçirmektir. İlk turlar genelde sabah saat 05:00 ya da 05:30 gibi oldukça erken saatlerde başlamaktadır. Balon turlarında bir balonun kapasitesi genelde 10 ile 20 kişi arasındadır. Nevşehir’ in muhteşem manzarasına gökyüzündeyken tanık olmak istiyorsanız siz de Kapadokya balon turu keyfini çok uygun fiyatlara deneyimlemek için bize katılabilirsiniz.

Kapadokya balon turu hem yazın hem de kışın ayrı güzelliklere sahip bir şehirdir. Havanın ve rüzgarın durumuna göre her mevsimde balon turu yapabilirsiniz. Çünkü balonların havalanıp havalanmaması, hava koşullarına bağlı olarak değil daha çok rüzgara bağlı olan bir durumdur. Örneğin yağmurlu günlerde de balonların havalanması mümkün, asıl önemli kriter rüzgar şartlarının değişken ve kuvvetli olmamasıdır. Her mevsimde Kapadokya balon turu keyfini yaşayabilirsiniz. Balonu şişirmek ve havalandırmak ortalama olarak 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Balon turu yapmadan önce tüm yolcuların uçuş sigortası da gerçekleştirilmektedir. Nevşehir gibi adeta bir cennet olan şehirde Kızılırmak akıp giderken Peri Bacaları’ nın muhteşem görüntüsüne bir de yukarıdan tanık olmanız için sizi de Nevşehir’ e balon turlarına katılmaya davet ediyoruz. Oldukça uygun fiyatlara siz de balon turuna katılabilir ve Nevşehir manzarasının tadını sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Balon turuna 10 yaşından büyük olan herkes katılabilmektedir.

Genellikle gün doğumunda yapılan balon turları herhangi bir sorun çıkmadığı sürece 1 saat sürmektedir. Balona yön veren en önemli etkenlerden birisi rüzgardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer rüzgar herhangi bir tehdit oluşturmazsa ve hava şartları elverişliyse 1 saat boyunca mükemmel manzaraların keyfini çıkararak balon turu yapabilirsiniz. Yolcular balon turu sırasında ayakta durmayı tercih edebilirler. Ayakta durmak herhangi bir tehlike oluşturmamaktadır. Nevşehir gibi eşsiz bir manzaraya sahip olan şehirde 1 saat boyunca gökyüzünde süzülerek tüm şehri izleyebilirsiniz. Balon turu yaparken keyiften ayaklarınız yerden kesilecek ve adrenalin dolu anlar yaşayacaksınız. Nevşehir gibi adeta bir cennet olan şehirde Kızılırmak akıp giderken Peri Bacaları’ nın muhteşem görüntüsüne bir de yukarıdan tanık olmanız için sizi de Nevşehir’ e balon turlarına katılmaya davet ediyoruz. Doğa ile yumuşak bir uyum sayesinde manzaraların tadını çıkarabilir ve tüm şehri izleyebilirsiniz.

 

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
İstanbul Camping
Next reading
Denizli Yamaç Paraşütü