Paylaş

Kamp alanına evcil hayvanımı getirebilir miyim?

Kamp alanına evcil hayvanlarını götürmek isteyen hayvanseverler kamp yapacakları yerin seçiminde bunu da göz önüne almalıdır. Evcil hayvanların bazıları kamp için uygunken bazı hayvanlar bu şartlara ayak uyduramaz. Aynı şekilde bazı kamp alanları hayvanlar için uygun olmayabilirken bazı kamp alanları da hayvanlar için mutluluk verici olabilir.

Uzun süreli kamp yapacaklar evlerinde hayvanlarını yalnız başına bırakmak istemeyebilir. Yada kamp esnasında evcil hayvanını bir başkasının gözetimine bırakmak istemeyebilirler. Bu tip durumlarda da kamp alanına evcil hayvanı götürmek isterler.

Özellikle kamp alanına arabası ile ulaşıcak kişiler hayvanları da arabaya alarak kamp bölgesine gitmek isteyebilir fakat kamp bölgesine arabasıyla ulaşamayacak kişiler için bu durum riskli ve zorludur.

Kamp alanları evcil hayvanlar için uygun mu?

Kamp bölgeleri genellikle hayvanlar için uygundur. Kampseverler de hem hayvan hem de doğa dostu insanlardır. Tercih ettiğiniz alan doğal bir ortamsa ve sizden başka kimse olmayacaksa evcil hayvanınızı götürmenizde bir problem yoktur.

Fakat tercih ettiğiniz yer bir kamp işletmesi ise kamp alanının ilgili kuralları olup olmadığını gözden geçirmelisiniz. Çoğu kamp işletmesi evcil hayvanlar için bir sınırlandırma bulunmaz. Ayrıca bu alanlarında güvenlik için bulundurdukları özel hayvanlar vardır.

Kamp bölgesine evcil hayvanınızı götürmeniz kamp etkinliğinizi daha keyifli bir hale getirebilir. Üstelik bu keyif hem sizin için hem de evcil hayvanınız için geçerlidir. Kamp süresince yürüyüşlerinize evcil hayvanlarınızda eşlik edebilir. Kamp alanında oynayacağınız oyunlara evcil hayvanınızı da dahil edebilirsiniz.

Kamp alanları evcil hayvanlar için faydalı mıdır?

Şehir hayatından ve ev ortamından sıkılanlar sadece insanlar değildir. Evcil hayvanlarında özgürlük düşkünlüğü insanlar kadar vardır. Sürekli ve hayatının büyük bölümünü evde geçiren evcil hayvanlar için kamp bölgesine gitmek onlar için de güzel vakitler sağlar.

Kamp alanında evcil hayvan götürürken en çok dikkat edilecek durum evcil hayvanınızın kaybolması ya da kaçmasıdır. Bu nedenle onu yanınızdan ayırmadan ya da bir yere bağlayarak gözetim altında tutmalısınız. Gece uyurken çadırınızın hemen yanında ya da içinde olması hem evcil hayvanınızın hem de sizin güvenliğiniz için olumludur.

Herhangi bir tehlike olmaması için evcil hayvanınızın yabani hayvanlarla olası karşılaşmalarında öncelikle sizin müdahele etmeniz gerekir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kamp malzemelerini nereden temin edebilirim?
Next reading
En çok hangi şehirlerde kamp yapılıyor?