Paylaş

Jeep Safari Giyimi Hakkında

Jeep safari için nasıl giyinmeliyim?

Jeep safari giyimi; Jeep safari turları zorlu arazilerde yapılan, aracın içine ve kişiye su, çamur, kum gibi arazi unsurlarının fazlasıyla temas ettiği, kıyafetlerin ıslandığı ve kirlendiği bir etkinlik türüdür. Bu sebepten dolayı yanımızda jeep safari turu sırasında ve jeep safari turu sonrasında giymek üzere farklı kıyafetler almamız gerekiyor. Bu kıyafetlerde mevsimsel koşulların durumu göz önüne alınmalıdır.

Giydiğimiz kıyafetlerde özellikle güneş unsuruna dikkat etmek gerekiyor. Güneşli günlerde daha çok yapılan safarilerde güneşten korunmak için giyinmek de önemli yer tutuyor.

Jeep safari turunda gerek araçta tutunmak için gerek doğal alanda gezinirken en çok kullandığımız uzvumuz kollarımızdır bu nedenle kol hareketimizi kısıtlayacak hiçbir kıyafeti giymememiz gerekir.

Jeep safari giyimi; Jeep safari turlarının genellikle yaz aylarında yapıldığını bilerek sıcaktan bunalmamak için ve güneşten korunmak için uygun kıyafetler giyilmelidir.

Jeep safari turlarında kısmen giyinmek de mümkündür. İnsanların bir kısmı çamur ve su faktöründen dolayı denize girdiği şekillerde jeep safari turuna katılmak isteyebilir. Bu durumlarda üzerinde durulması gereken bir diğer konu rüzgar faktörüdür. Vücudu tamamen rüzgar gibi ağrı oluturabilecek bir kuvvete savunmasız bırakmak iyi olmayacaktır.

Jeep safari giyimi; Kıyafetler dışında da yanımıza almamız gereken eşyalar vardır. Bunlar su ve atıştırmalıklar, görüntü araçları ile havlu ve ekstra ayakkabılardır.

Jeep safari turu bitiminde en çok ihtiyacımız olan eşyalardan birisi de havlulardır. Jeep safari turu alanlarında duş alınabilir ama her zaman kurutma aletleri olmayabilir. O yüzden araca alacağımız çantamızda en az 2 adet havlu olması jeep safari turu sonrasında daha rahat etmemizi sağlar.

Jeep safari giyimi; Jeep safari turu alanlarında kıyafetlerimizi giyinmek için olan kabinlerin yanı sıra duş bölümleri de vardır. Bu duş bölümlerini kullanmak isterseniz yanınıza havludan başka terlik alabilirsiniz.

Jeep safari parkurlarının tamamında kantin, restaurant veya market bulunmayabilir. Yorucu bir spor olan jeep safari turu sırasında da cantamızda bulunduracağımız su ve atıştırmalıklar vücut direncimizin sürekli yüksek kalmasını sağlar.

Jeep safari giyimi; Jeep safari turu, hayatımızın her alanında yapacağımız ve profesyonel değilsek zaman ayırabileceğimiz bir etkinlik değildir. Bu sebepten yanımıza alacağımız su geçirmez kameralar ya da koruyucu aparat takılan kameralar bu anlarımızı kaydetmemizi sağlar.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Jeep Safari Turları
Next reading
Fethiye Jeep Safari