Paylaş

İzmir yamaç paraşütü

İzmir deyince insanın aklına çiğdemi gevreği geliyor İzmir’de spor dediğimiz zaman ise extreme bir spor olan yamaç paraşütü geliyor. Yamaç paraşütünün verildiği en çok yerlerden bir tanesi İzmir’de eğer bu işi bu sporu öğrenmek isterseniz adresinizin İzmir olması lazım. İzmir belediyesinin ücretsiz kursları da vardır yamaç paraşütü hem de özel sektörde parasını verip öğrenebileceğiniz harika bir spor dalıdır. Nerelerde kuşlar kadar özgür bir şekilde uçmak ise tamamen sizin elinizde birçok tepesi olan İzmir’de hangi manzarayı görmek isterseniz oraya çıkabilirsiniz.

İzmir yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerler

  • Ödemiş
  • İzmir’de yamaç paraşütünün profesyonelce yapıldığı ilçelerden biri Ödemiş. Salihli’ye giderken Ödemiş’e 20 kilometre uzaklıkta Gölcük Beldesi ile Bozdağ arasındaki A Tepesi mevkiindeki Ovacık Köyü’nde yamaç paraşütü keyfine varabilir dilediğiniz gibi pandem uçuş gerçekleştirebilirsiniz.
  • İzmir’i en yukardan görme fırsatını kaçırmak istemiyorsanız ve öğrenmek için de sabırsız davranıyorsanız deneyimli ve usta ellere kendinizi bırakabilir İzmir semalarının tadını çıkarabilirsiniz.
  • Kalkış pisti, Bozdağ Ovacık Jandarma Karakolu’nun yanında yer alıyor. Pistin üzeri ise doğal çimenlik alan. Hem kalkış hem de iniş pisti çimler ile kaplanmış olan Güneye doğru atlayış alanı bulunan pist, Ege Bölgesi’nin yarışma ve uzun mesafe uçuşlarına en elverişli pisti.
  • Tekerlek
  • Tire’deki Güme Dağı’nda bulunan üç çıkış pisti, İzmir yamaç paraşütü sporcularının tercih ettiği adreslerden bir diğeri. Dağda yamaç paraşütü yapmak için 700, 900 ve 1ç100 metrelik kalkış tepeleri bulunuyor.
  • Yamaç paraşütü yapmanıza olanak sağlayan kuruluşlar

İzmir’de yamaç paraşütü yapmak isterseniz aşağıdaki kurumlarla irtibata geçebilirsiniz

  • Türk Hava Kurumu- İzmir Şubesi

Türk Hava Kurumu’nun çok hafif hava araçları okulunda, yamaç paraşütünün yanı sıra, yine sportif havacılık dalları arasında sayılan yelken kanat, balon ve mikrolayt (motorlu yamaç paraşütü, motorlu yelken kanat ve ultralight) dallarında da başlangıç ve tekâmül eğitimi almak mümkün.

Eğer siz de İzmir’e farklı açıdan bakmak isterseniz hiç durmadan bu manzaraya kanat çırpın kuşlar kadar özgür olacağınız extreme sporu yamaç paraşüt keyfi sizleri bekliyor


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tekirdağ Yamaç Paraşütü
Next reading
Edirne Yamaç Paraşütü