Paylaş

İzmir Camping

Ege denizi’nin en büyük şehri İzmir’de kamp alanları deyince akıllara hemen ormanı ve denizi geliyor. Ege’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İzmir’de birden çok kamp alanı vardır çoğu kamp alanı size yaptığı hizmetlerle ön plana çıkıyor. İzmir’in eşsiz doğasında ve ormanın denizde birleşmesini sizde tarif edilemez bir tutkuyla izleyin güneşin doğuşuna ve batışına şahitlik edebileceğiniz güzel tepeleri ile İzmir kamp alanları.

 1. Aşıklar şelalesi Dikili

 

 • Diğer adıyla nebiler şelalesi İzmir’deki en güzel manzaraya sahip alanlardan bir tanesidir
 • İzmir’de bulunan bu kamp alanı şehir merkezine 130 kilometre uzaklıktadır biraz uzakta da olsa gerçekten görülebilecek manzarası ve doğa ile iç içe olan huzuru sakinliği sessizliği kamp için en ideal yerlerden bir tanesidir.
 • Arkadaşınızı veya aileniz ile beraber gelebileceğiniz bu tepede giriş ücreti alınmaktadır.
 • Tuvalet Çeşme restoran gibi hizmetleri veren bu kamp alanı size her türlü hizmeti sağlıyor ayrıca şelalenin etrafında bulunan mağaralarda bir yürüyüşe çıkıp etrafı gezmek o mağaralar görmek size iyi geleceğinden eminim.
 1. Ödemiş Bozdağ ve Gölcük kamp alanı

İzmir Camping Alanları

 • İzmir’in bir diğer en güzel manzaralarını izleyebileceğiniz yerlerden Bir tepesi de Ödemiş Bozdağ kamp alandır .
 • 2159 metre rakamına sahip olan hem yazın hem de kışın kamp yapan fırsatı sunuyor şehrin karmaşasından uzaklaşmak kafanızı dinleyebilmek için biçilmiş kaftan .
 • bizim listemizde mutlaka kamp yapılması gereken yerlerden birisi olan Bozdağ ormanlık bir alanda kurulmuş ve etrafta çok fazla ağaç olduğu için ateş yakılmasına izin verilmemiştir .
 1. Kaynaklar kamp alanı

İzmir Camping Doğası

 • Buca’da bulunan ücretsiz kamp alanları içerisinden bir tanesidir kamp alın şehirden kaçmak isteyenlerin nefes aldığı oksijene doyduğu bir yerdedir.
 • Buca ilçe merkezine 9 kilometre uzaklıkta olan İzmir şehir merkezine ise 30 kilometre uzaktadır .
 • aynı zamanda trekking yapmak için uygun parkurlarda bulabilirsiniz siz salıncak duş lavabo büfe imkanları da bulunmaktadır. size verdiği eşsiz manzarasına doyamayacaksınız isterseniz çadırımızı dere kenarına isterseniz ormanın içerisinde kurabilirsiniz.

Doğası akarsuyu ve dereleri bakımından eşi benzeri görülmeyen şehir İzmir’de kamp yapmak her kampçının hayalidir. Manzarası ile kendini bizleri hayran bırakan İzmir kamp yapmanız gereken yerlerden bir tanesidir.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kelebekler Vadisi Dalış
Next reading
Alanya Jeep Safari