Paylaş

İstanbul Yamaç Paraşütü Hakkında

İstanbul yamaç paraşütü; İstanbul’un böyle geniş tarihine ve coğrafi yapısının güzelliğine gökyüzünde paraşüt eşliğinde bir kuş gibi süzülürken hepsini bir arada görmek ister misiniz? Aktivitepark olarak İstanbul’un birçok noktasında yaptığımız yamaç paraşütüyle bunca yaşanmış tarihi gökyüzünden selamlamak ölmeden önce muhakkak yapılması gereken listelerinin en başında yer aldığını biliyoruz. Aktivitepark olarak İstanbul’un 5 farklı noktasında yamaç paraşütü yaptırıyoruz. Bunca zaman İstanbul şehri neden bu kadar merak edilmiş ve tarihi yapısında neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Unutmayın ki Yamaç Paraşütü yaparken seçeceğiniz şehri tanımak ve hangi şehirde yapmak istediğiniz yaşayacağınız adrenalini ve hazzı daha yüksek seviyelere çıkarır bu konuda size bilgiler sunmaktan mutluluk duyarız.

İstanbul Yamaç Paraşütü; İstanbul Türkiye’nin en kadim şehirlerindir. Hem tarihiyle hem de modern bir şehirleşme yapısıyla yıllarca fethedebilmek için defalarca kuşatılmış ancak bir türlü fethedilememiştir. İstanbul kültürel etnik çeşitliliği yaşadığı için tam bir turist akını yaşayan şehirlerden olmuştur. İstanbul 1453’te fethedilerek 5 asır boyunca Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Türkler tarafından ‘’İstanbul’’ olarak anılmaya başlanmıştır.

İstanbul, Boğaz etrafındaki konumu ve Asya ve Avrupa arasında iki yönlü bir köprü görevi görür. Coğrafi yönden Boğaziçi ve Haliç ile kent yerleşimini oluşturan yer yapısı, şehrin en önemli sembollerinden biri olan yüzünü oluşturur. İstanbul’un tarihi ve dolayısıyla kültürü, mimarisinde görülebilir. Şehrin içinde bulunduğu kültür Doğu ve Batıyı bir araya getiren ortak bir sentezdir. Şehirde bulunan geçmişten bu güne hala korunan eserler bulunmaktadır bunlar; Hipodrom, Yerebatan Sarnıcı ve Çemberlitaş Roma Dönemi uygarlıklarının kalıntıları ve ayrıca Cenevizliler tarafından miras bırakılan Galata Kulesi yer almaktadır.

Galata Kulesi İhtişamıyla en çok turist çeken yerler arasındadır. Öte yandan şehri tanımlayan, yıllarca hüküm sürmüş olan Bizans ile birlikte Osmanlı devletine ait yapılarıdır. Bizans yapıları arasında en çok merak edilen, yaklaşık 1500 yıl boyunca dünyanın en çok ziyaret edilen ve en önemli anıtı olarak ayakta duran Ayasofya’dır. Osmanlı yapıları arasında ise asırlar boyunca Osmanlı padişahlarının yerleşim yeri ve yönetim birimi olarak kullanılan Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, günümüze de ulaşmış hala koruma altında olan ve kullanılarak ticaret geleneğinin yaşatıldığı bir değer olarak Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı ise kentin kültürünü ve kimliğini tanımlayan anıtlardır. Bu tarihe gökyüzünden dokunabilmek Türk tarihine hakim pilotlarımız eşliğinde size hem adrenalin tutkusu yaşatırken hem de dilinizin tutulacağı bir tarihe şahitlik etmenizi isteriz.

1. İstanbul Yamaç Paraşütü – Çatalca Ormanlı Köyü’nde Yamaç Paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü; Daha önce adını pek duymadığınız Ormanlı köyü yemyeşil doğası ve masmavi denizin 15 km’lik sahile şeridiyle mavi ve yeşil aşıklarına İstanbul’un Metropol şehir havasından sıkılmış, kendini gökyüzüne ve doğaya bırakırken şehrin manzarasını ayaklarının altına sermek isteyenler için harika bir uçuş deneyimi yaşatacaktır. Ormanlı köyü paraşüte yeni başlayanların dahi tercih edebileceği 30 metrelik yamaçları bulunmaktadır. Kendinizi paraşüt konusunda aşamalı olarak geliştirmek, gökyüzüyle tanışıp zamanla en yüksek zirvelere uçmak ve Aktivitepark ile gökyüzünün hakimi olmak isteyenlerin tercih edebileceği en güzel paraşüt adreslerinden biridir.

2.İstanbul Yamaç Paraşütü – Karaburun Yamaç Paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü; İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Karaburun’da Karadeniz’in hırçın dalgalarını gökyüzünden izleme fırsatı yakalayabileceğiniz doğasıyla göz kamaştıran ve İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı en çok tercih edilen yamaç paraşütü yerlerinden biridir. Karaburun da yamaç paraşütü yapmak size şunu öğretir; ne zaman bunalırsanız yoğunluktan işten stresten kendinizi gökyüzüne bırakarak eşsiz bir huzur ve dinlenme yaşatarak ruhunuzun terapisi haline gelir. Dikkat Aktivitepark bağımlılık yapabilir diyoruz!

3.İstanbul Yamaç Paraşütü – Şile Sahili Yamaç Paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü; Şile-Ağva bölgesi doğası ve huzur veren sessizliğiyle, sevdiğinizle kafa dinlemek ve hafta sonu kaçamakları için harika bir seçenek olacaktır. Denize kıyılarının olması ve masmavi gökyüzün de size tam bir şölen yaşatacaktır. Uzun bir kıyı şeridi bulunması özelliğiyle paraşüt yapmak isteyenler için daha kolay iniş olanağı sağlamaktadır. Gökyüzünde kartpostal güzelliğinde fotoğraflarınız olmasını istiyorsanız Aktivite park sizin için ücretsiz bir şekilde bu kareleri yakalayarak gökyüzündeki anlarınızı sonsuzlaştırır.

4.İstanbul Yamaç Paraşütü – Silivri Yamaç Paraşütü

İstanbul yamaç paraşütü; İstanbul’un Silivri ilçesinde yamaç paraşütü henüz yeni yapılmaya başlanmış ancak İstanbul’a yakınlığı nedeniyle en çok tercih edilen güzergah arasındadır. İstanbul Silivri’ye yolunuz düşmüşse gökyüzünde bir kuş gibi süzülmeden dönmeyin deriz. Adrenalin tutkunlarının en çok yaptığı bu aktiviteyi yaparak özgürlüğü hissetmek isterseniz Aktivitepark’ı arayıp bilgi almanız yeterli olacaktır.

5.İstanbul Yamaç Paraşütü – Pendik Aydos Yamaç Paraşütü

İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için en gözde yerlerden biri olan Pendik Aydos’ta hem tarihi bir güzelliğe hem de Heybeliada, Burgazada, Büyükada gibi adaları Aktivitepark farkıyla havadan görme şansını yakalayabilirsiniz. İstanbul’un neresinde olursanız olun yamaç paraşütünü yapmak istemeniz yeterlidir. Aktivitepark olarak bize ulaşmanız dahilin de size en yakın konumu seçip deneyimli pilotlarımız eşliğinde tandem uçuşlarınızı gerçekleştiriyoruz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Fethiye Yamaç Paraşütü
Next reading
Burdur Camping