Paylaş

İstanbul yamaç paraşütü

Korkularımız, stresimiz ya da sevincimiz insan olduğumuzun göstergesi duygularımızdandır. Bu duygular dozunda olduğunda insana faydalı dahi gelebilir. Dozunda bir sınav stresi çalışmayı tetikler ve başarıyı getirir. Fakat bu duyguların fazlası insanın psikolojisini alt üst edecek kadar kötüdür. Hatta kimi zaman psikolojik hastalıklar yanında fiziksel rahatsızlıklara dahi yol açabilir. Bu tarz sıkıntılardan kurtulmanın ya da bu duyguları dozunda yaşamayı öğrenmenin en kolay yollarından birisi yamaç paraşütü yapmaktır.

Yamaç paraşütüne başlayan birisi ilk etapta ciddi korkular ile yüzleşir. Özellikle yükseklik korkusu olanlar yamaç paraşütü ile tanıştıklarında duygularını kontrol edemez. Fakat emniyetli bir uçuş, profesyonel bir pilot ile bu korkular tamamen ortadan kalkar. Böylelikle insanlar duygularını kontrol etmeyi öğrenir.

Büyük Şehir Stresinden Uzaklaşın

İstanbul yaşam açısından oldukça zor şehirlerden birisidir. Bu şehirde insanlar stresi, korkuyu ya da sevinci her zaman en üst seviyelerde yaşamaktadır. Ne kadar sevinçli bir hal yaşanıyor gibi gelse de İstanbul gibi bir şehirde daha çok insana sıkıntı verecek duygular bulunmaktadır. Bu bakımdan şehirde yaşayan pek çok kişi duygularını doğru yönlendirmek için deşarj olmaya ihtiyaç duyar. Kendini rahatlatmak için seyahatler planlar.

İnsanların seyahat planları pek çok zaman maddi olanaklar yüzünden ya da zaman kısıtlılığı yüzünden gerçekleşmez. Ki bu da ayrı bir sıkıntı sebebi olarak yerini alır. Oysa İstanbul’a yakın bir mesafede sadece 1 gününüzü alarak gerçekleştirebileceğiniz yamaç paraşütü size tüm yaşadığınız sıkıntıları unutturacaktır. Eğlencenin dibine vurduğunuz bu günde heyecan, adrenalin ve mutluluk gibi pek çok güzel duyguyu yaşamanız sağlanır. Böylece siz bir günün sonunda tamamen deşarj olmuş olarak evinize dönersiniz. Yenilenmiş bir şekilde hayatınıza başlarsınız. Yaşadığınız onca sıkıntı geride kalır ve yepyeni bir sayfa ile hayatınıza devam edersiniz.

Yeni bir hayata duygularınızı kontrol etmesini öğrenerek başlayabilirisiniz. Bakıldığında daha ilk olarak korkularınızdan kurtulmayı öğrenirsiniz. Yaşadığınız stres ile başa çıkmayı da bu uçuşlar sayesinde öğrenebilirisiniz. Özellikle havalandığınızda dünyanın ne kadar boş bir yer olduğu ve asıl olanın eğlence ve heyecan olduğunu görebilirisiniz.  Sadece yamaç paraşütü yaparak içinde bulunduğunuz durumun analizini çok daha iyi bir şekilde yapabilirisiniz. Bulutlara dokunduğunuzda ya da rüzgarı teninizde hissettiğinizde dertlerinizin, sıkıntılarınızın aslında o kadar da  büyük olmadığını anlarsınız.

istanbul yamaç paraşütü
istanbul yamaç paraşütü

İstanbul’da Eşsiz Yamaç Paraşütü

Yedi tepeli İstanbul sokaklarında dolaşan ve sizin gökyüzünüzü süsleyen muhteşem extreme sporu olan yamaç paraşütünü hayatınızda mutlaka yapılacaklar listesine eklemenizi tavsiye ederim peki İstanbul yamaç paraşütü keyfini en iyi nerelerde yapabilirsiniz.

ORMANLI YAMAÇ PARAŞÜTÜ

 • Çatalca’nın manzarası ile kendine hayran bırakan bir köyü olan Ormanlı, İstanbul’un merkezine yaklaşık 90 ila 100 km arası uzaklıkta bulunuyor. istanbul yamaç paraşütü yapmak için en iyi yer diyebiliriz
 • Eğer ki rüzgârın durumu da elverişli ise, yamaç paraşütü keyfini saatlerce yaşamanız mümkün.
 • İstanbul’da yamaç paraşütünü ilk defa deneyimleyecek olan insanlar için en uygun yer Ormanlı diyebiliriz. Kalkış ve iniş pistleri diğer bölgelere göre çok daha kolay.
 • istanbul yamaç paraşütü tandem ikili uçularımız istanbulda dört mevsim 12 ay boyunca yapılmaktadır.
 • Yapmanız gereken bu aktivite tandem bir şekilde de usta ellere kendinizi bırakarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Uçuşlar ortalama 20 dakika sürmektedir.20 dakika boyunca bu mükemmel manzaraya kendinizi teslim edin ve uçmanın tadını çıkarın.

 

KARABURUN YAMAÇ PARAŞÜTÜ

 

 • Arnavutköy’ün alanı içerisinde bulunan Karaburun, yedi tepenin en güzel sahillerinden birine ev sahipliği yapıyor bu eşsiz manzarayı bir de tepeden izleyin.
 • İstanbul yamaç paraşütü yapmak için oldukça elverişli bir bölge olan Karaburun’da kendinizi mükemmel doğanın ellerine bırakın.
 • Ayrıca birbirinden güzel fotoğraflara ve videolara da sahip olabilirsiniz! Uçuşu yaptıktan sonra hemen iniş alanında video ve fotoğrafları alabilirsiniz.
 • İrtifa seviyesi Ormanlı ’ya nazaran daha yüksek olduğu için burada yapacağınız yamaç paraşütü aktivitelerinizi eğer deneyimsiz bir sürücü iseniz tandemler (deneyimli pilotlarımız) eşliğinde yapabilirsiniz. Hayatınızda güzel anlar biriktirmeyi seviyorsanız yamaç paraşütü keyfine hiç beklemeyin siz de yamaç paraşütünü denemelisiniz.

ÇATALCA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

 • Yukarıda da görüldüğün gibi; İstanbul yamaç paraşütü yapmak için aslında oldukça ideal bölgeler barındırıyor.
 • Hangi bölgeyi seçerseniz seçin, yaşadığınız uçuştan ve biriktirdiğiniz o güzel anlardan pişman olmayacağınıza eminiz. Hava şartlarının uygun olduğu her gün uçuş gerçekleştirilebilir.
 • Artık şehrinizden uzaklaşmadan dilediğiniz zaman bu doğa sporuna katılabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Metropol şehirlerde kalkış ve iniş alanlarının problem yaratacağını düşünüp bu aktiviteye tedirginlik ile yaklaşabiliyorlar, ki bu çok normal. Ancak İstanbul yamaç paraşütü yapmak için içerisinde birbirinden güzel bölgeler barındırıyor. Ayrıca tecrübeli ve alanında uzman pilotlar tarafından bütün güvenlik problemi tamamen ortadan kalkıyor. Dememiz o ki, artık paraşütle atlama İstanbul’da çok daha kolay! Şehrinizden uzaklaşmadan keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. İşte bu hayalinizi gerçekleştirmek için Yamaç Paraşütü var!

Hem aktivite hem de bir doğa sporu olan yamaç paraşütü, İstanbul’da da sizlerle buluşuyor! Ülkemizde bu sporu icra edebileceğiniz çok fazla yer de bulunuyor.

Ama ben sizlere hemen yanı başınızda muhteşem güzellikteki İstanbullun sokakları olduğu kadar gökyüzünün de ne kadar güzel olduğunu kanıtlayabilirim bu yüzden İstanbul’a bir farklı açıdan bakın istedim

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bodrum Delikli Mağara Dalış
Next reading
Sakarya Yamaç Paraşütü