Paylaş

İstanbul Sivriada Dalış

Sualtı dalışları gün geçtikçe popüler olmaya veya birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Tatil yaparken de denizaltı dalışları gerçekleştirmek mümkün, profesyonel bir sporcu olarak da denizaltı dalışları gerçekleştirmek mümkündür. Ülkemiz denizlerle çevrili bir kara olduğundan dalış ve su sporları konusunda oldukça şanslı konuma sahip bir ülkedir. Denize sıfır olan birçok bölgeye sahip olduğumuzdan, turistler içinde dalış faaliyeti açısından en çok tercih ettikleri ülkeler arasında bulunmaktayız. Bununla birlikte dalış ve su sporlarının gelişmesi ve yaygınlaşması adına birçok eğitim faaliyetleri de sunulmaktadır. Bu faaliyetler ücretli veya ücretsiz olarak alınabilmektedir.

Ülkemizde denizle iç içe olan birçok şehrimiz mevcuttur. Denizle iç içe olan her şehirde dalış faaliyetleri aktif olarak yapılmaktadır. Bu şehirler arasında şüphesiz su ile bir bütün olmuş şehir İstanbul’dur. İstanbul bulunduğu konum itibari ile deniz ile iç içe bir yaşam alanı olmaktadır. İstanbul oldukça zengin bir yapıda olması nedeniyle her türlü faaliyetlere ev sahipliği yapabilmektedir. Ülkemizde ilk on dalış yerleri arasın İstanbul Sivriada Dalış noktaları listeye dahil olmuştur.

İstanbul Sivriada Dalış  Mavi Bayrak

İstanbul sivriada dalış noktası istanbulun en güzel noktaları arasında yer almaktadır.Dalış noktası 2012 yılından bu yana mavi bayrak taşımaktadır.Mavi Bayrak o bölgenin temizliğine dalış için uygun olduğa işaret eder. İstanbul sivriada dalış noktamızda sizlerle buluşmayı umut ederiz.

 

Türkiye’de en iyi ilk 10 dalış noktaları nerelerdir?

İstanbul Sivriada Dalış dışındaki noktalarımız

  1. Antalya – Kanyon,Kaş
  2. Antalya – Flying, Kaş
  3. Antalya – Besmi, Kaş
  4. Sakarya – U20 Batık
  5. İstanbul – SivriAda
  6. Çanakkale – Minnoş Kayalık
  7. Balıkesir – Deli Mehmet, Ayvalık
  8. Muğla – Af Kule, Fethiye
  9. Muğla – Küçük Reef, Bodrum
  10. Muğla – Büyük Reef, Bodrum

Sivriada Dalış noktası Türkiye’de dalış yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği adreslerden biridir. İstanbul Sivriada Dalış bölgesi altmış yedi taş alanı olarak da bilinmektedir. İstanbul boğazlarında ki mevcut kirlilik ve deniz canlılarının çeşitliliğinin azalması bölgedeki dalış faaliyetlerini azaltmaktadır. Fakat İstanbul Sivriada Dalış bölgesi kendine has denizi ve denizaltı canlıları ile oldukça tercih edilmektedir. Sivriada Dalış noktasında akıntı yok denilecek kadar az olduğundan oldukça beğenilmektedir. Sivriada Dalış nokrasından otuz veya otuz metre ile dalışlar sınırlandırılmıştır. Belirlenen metreler dışındaki dalışlara izin verilmemektedir. Sivriada Dalış noktası unutulmaz bir deneyim yaşatmakta.

Dalış noktalarımız  için detaylı bilgi almak için 08505626519 numaraları çağrı merkezimizi arayarak aktivite uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Antalya Kemer Dalış
Next reading
Yamaç Paraşütü Nasıl Keşfedildi?