Paylaş

İstanbul Camping

Yeditepe şehrinin muhteşem görüntüsüne daha  önce kamp yaparak şahit oldunuz mu? gelecek aylarda açılan kamp sezonu ile birlikte azla uzaklara gitmek istemiyorsanız siz de İstanbul’da bir kamp alanına  gidebilir ve kampçılık yapmanın eşsiz doğası ile başbaşa kalabilirsiniz güneşin doğuşundan batışına kadar birçok güzel doğa olayına şahitlik edebilir arkadaşlarınız veya aileniz gibi sevdikleriniz ile beraber geçirebileceğiniz bu kamp sizlere unutulmaz bir hatıra bırakabilir hadi gelin hep beraber İstanbul’un kamp alanlarına bakalım

İstanbul Camping alanları ve İstanbul Camping yapılacak yerler

 1. Belgrad ormanı kamp alanı
 • İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad ormanı’na kamp ve doğa sporları yapmak için en ideal kamp yerlerinden bir tanesidir.
 • Belgrad ormanının içerisinde bulunan su kemerleri mesire alanları doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor insanın içini ısıtan yeşil yeşil görüntüleri ile istanbul boğazı’na Kuzeyde ise Karadeniz’e kadar uzanmaktadır.
 • Kamp yapmak yasak değil fakat ateş yakmak yasaktır tuvalet ve market ihtiyaçlarınızı karşılayabilir Belgrat ormanında istanbul’un en büyük ormanı olan bu ormanda kamp yapmanın tadına varabilirsiniz .
 1. Kilyos kamp alanı
 • İstanbul’da deniz kenarında kamp yapmak için oldukça ideal olan Kumköy Sarıyer ilçelerine bağlı yerleşim yeridir bir tarafı eşi benzeri olmayan orman bir diğer tarafı ise Deniz olan Kumköy doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır .
 • Birçok kamyonda tercih ettiği bu Kilyos kamp alanı 7’den 70’e herkesin uğrak yeri oluyor Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ulaşımı da oldukça kolaydır.
 • Hafta sonu için kaçamak yapanlar en ideal yerlerden bir tanesi Kilyos kamp alanıdır. 
 1. Ballıkayalar tabiat parkı kamp alanı
 • Ballıkayalar İstanbul’a yalnızca yarım saati geçkin bir uzaklıkta bulunuyor araba mesafesi ile Kocaeli Gebze’nin sınırlarında yer alan bu kamp alanı Gebze merkezden 8 kilometre uzaklıkta sadeceTavşanlı köyü yolunu izleyerek kolayca gidebilirsiniz
 • Gruplar halinde yapılan doğa yürüyüşüne birçok insanın katıldığı ve doğa ile bir bütün olmanın keyfine varacaksınız kendi çadırını da veya kamp alanındaki çadırlarla kampımız yapabilir aileniz ve sevdiklerinizle beraber muhteşem dakikalar yaşayabilirsiniz.
 • Tuvalet lavabo duş kafeterya restoran gibi alanlarında bulunduğu bu kamp alanı sizlere hizmette sınır tanımamaktadır
 • Birçok canlı ile karşılaşmanız olanaktır vadinin en egzotik noktaların keşfetmeniz mümkün çirkin de düzenlenen birçok alanı bulunan ballıkayalar kamp alanı giriş için cüzi bir miktar para ödemeniz gerekiyor dört dörtlük bir kampı hak edenler için Ballıkayalar sizi bekliyor .

İstanbulda eşsiz manzara kampları.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Çilingoz Dalış
Next reading
Kapadokya Balon Turu