Paylaş

Edirne Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü diğer spor çeşitlerinden farklı olarak yamaçlardan veya dağların eteklerinden koşarak hız kazanıp havaya doğru süzülmemizi sağlan bir spor çeşididir. Ayrıca ayaklarımızı yerden kesen bu spor türü uçuyormuş hissiyatı verdiği için kuşlar kadar özgür hissetmemizi sağlar. Yamaç paraşütünü mutlaka herkesin deneyimlemesi gerekir. Türkiye’ nin birçok şehrinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapabilmek için coğrafi koşulların uygun olması ve hava koşullarının çok fazla soğuk, yağışsız ve rüzgarsız olmaması yeterlidir. Edirne yamaç paraşütü yapmak için uygun yüksekliklere ve tepelere sahip olan şehirdir. Ayrıca yılın birçok ayında Edirne’ de hava durumu uygun olduğu için yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Edirne yamaç paraşütü yaparken eşsiz manzarası ile birlikte doğayla iç içe olmamızı sağlayan bir şehir.

Edirne’ nin Keşan ilçesinde yamaç paraşütü yapabilmek için uygun koşullar bulunmaktadır. Keşan kuzeydoğu ve kuzeybatı rüzgarları oldukça düzgün bir tepedir. Yamaç paraşütünü en çok etkileyen faktörlerden birisi rüzgardır. 110 metre yükseklikte ve 1 kilometre genişliğinde olan bu tepede eğer acemiyseniz çok rahat yelken uçuşları yapabilirsiniz. Pilotlar ise burada uzun süreli test uçuşlarını gerçekleştirebildikleri için sık sık bu tepeye gelmektedirler.  Keşan’ da kalkış pistine kadar yol ve doğal kalkış bulunmaktadır, bu yüzden kalkışlarınızı çok rahat gerçekleştirebilirsiniz. Kalkış ve iniş pistlerinde hızın da etkisiyle yaralanmanızı sağlayacak çalı, ot ve taşlar temizlenmiştir.

Ayrıca Enez- Keşan yolunda 2 ayrı tepe daha bulunmaktadır. Yelken için müsait olan bu tepeler ortalama 330 metre civarı ve iniş kalkış arası 220 metre civarındadır. 4 kilometre uzunluğunda güneye dönük olan bu tepeler de yamaç paraşütü yapmak için uygundur. Edirne yamaç paraşütü keyfini doruklarda yaşayacağınız bir şehir. Edirne’ de yamaç paraşütü yapmanız için nedenler:

Edirne Yamaç Paraşütü Hakkında

  • Edirne yamaç paraşütü yapmak için  birçok elverişli tepe bulunmaktadır. Bu tepeler oldukça geniştir ve acemiyseniz bile yamaç paraşütünü rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Edirne rüzgarları ile yamaç paraşütüne uygun bir şehirdir.
  • Kalkış ve iniş pistlerinde taş, çalı ve otlar temizlenmiştir.
  • Tepelere ulaşım oldukça kolaydır.
  • Keşan’ da muhteşem bir manzara ile gökyüzünde başbaşa olursunuz.

Sizleri de yamaç paraşütü yapmak için Edirne’ ye bekliyoruz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
İzmir yamaç paraşütü
Next reading
Kütahya yamaç paraşütü