Paylaş

Diyarbakır Rafting Hakkında

Diyarbakır rafting; Rafting raft adı verilen şişme botlarda kürek çekilerek yapılan bir su sporudur rafting en az 4 en fazla 12 kişilik takım halinde yapılan bir spordur. Siz de rafting yapmak istiyorsanız ama hiçbir tecrübeniz veya eğitiminiz yoksa telaşlanmanıza gerek yok yanınızda profesyonel bir sporcu ile de rafting yapabilirsiniz yanınızda bulunan rehber sizi taşlara, kayalıklara veya ağaç kütükleri gibi akarsuda bulunan doğal engellere çarpmamanız için sizi yönlendirecektir ve yol gösterecektir.

Takımınızla koordine olmanız gerekmektedir aksi takdirde istenmeyen kazalar yaşayabilirsiniz bir takımda yalnızca bir kişinin hatası bile botun devrilmesine neden olabilir.

Rafting parkurları 1 ile 6 arasında zorluk derecesine göre derecelendirilmektedir. Rapid dediğimiz doğal engeller akarsu içerisinde çok fazla bulunuyorsa o akarsu parkuru yüksek puan alır. Çünkü rapidler akarsunun akış hızını zaman zaman değiştirecektir. 1 ise en kolay parkurdur. 1. derece parkurlarda acemi insanlar bile çok rahat rafting yapabilir. Rafting bizi doğayla birleştirir ve daha önce hiç görmediğimiz bitki manzaralarına tanık olmamızı sağlar.

Türkiye’ de birçok akarsu veya nehirde rafting yapabilirsiniz. Diyarbakır rafting yapmak için uygun bir nehire sahiptir. Diyarbakır’ da Dicle Nehri‘ nde rafting yapabilirsiniz. Fakülte Köprüsü’nden tarihi Ongözlü Köprü’ye kadar yaklaşık 2 saat süren bir rafting deneyimine katılmak isterseniz sizleri de rafting yapmaya Dicle Nehri’ ne bekliyoruz. Dünya’ nın dört bir yanından herkes Dicle Nehri’ ne gelip rafting yaparak hem adrenalin seviyenizi zirveye çıkartabilir hem de mükemmel Diyarbakır manzarasına tanık olabilirsiniz.

Rafting yaparken muhteşem tabiat manzaralarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Dicle Nehri son derece efor sarf etmeniz gereken muhteşem bir parkur. Eğer profesyonel değilseniz yanınızda profesyonel bir rehber yardımı ile rafting yapmalısınız. Diyarbakır rafting yapmak için kesinlikle uğranılması gereken bir şehir. Sizleri de Diyarbakır rafting etkinliğine katılmaya davet ediyoruz.

• Diyarbakır Dicle Nehri zor bir parkur olmasına rağmen mutlaka deneyimlemeniz gereken bir parkurdur.
• Dicle Nehri’ nde rafting yaparak muhteşem tabiat manzarasına şahit olabilirsiniz. Yeşilliklerle iç içe olacağınız raftinge sizler de mutlaka katılmalısınız.
• 2 saat boyunca muhteşem vakit geçireceğiniz ve zaman zaman engellerle karşılaşacağınız ekstrem bir rafting deneyimini yaşamanız için sizleri de Diyarbakır’ a, Dicle Nehri’ ne davet ediyoruz.

İnstagram Adresimizi için TIKLAYINIZ


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Fethiye Camping
Next reading
Çankırı Rafting 2021