Paylaş

Çeşme Fener Adası Dalış

Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır. Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır. Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Çeşme Fener Adası Dalış
Çeşme Fener Adası Dalış

Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. Çeşme Fener Adası dalış için elverişlidir.

Çeşme Fener Adası Dalış
Çeşme Fener Adası Dalış

Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz. Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor. Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. , yapanların gözdesi haline gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.

  • Eğer dalış yaparken fok balıklarını da görmek istiyorsanız Çeşme Fener Adası tam da size gore. Eski fok mağaraları bulunuyor ve dalış yaparken süngerler, mercanlar, küçük balık sürüleri de size eşlik edecek. Karanlık girintilerde çiçek mercanlarını görme şansı da elde edebilirsiniz.
  • Yaklaşık olarak 35 metreye kadar inebilirsiniz. Adanın kuzey ucuna doğru döküntüler ve kayalıklar bulunmaktadır. Harika bir dalış deneyimi ile su altındaki tüm canlılara ve güzelliklere tanık olmak istiyorsanız Çeşme Fener Adası’ nı tercih edebilirsiniz.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Baracuda Resifi Dalış 2022
Next reading
Rafting tehlikeli bir spor mudur 2022