Paylaş

Çankırı Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü ayaklarımızı yerden kesen adrenalin seviyemizi zirveye çıkaran ve bizlere eşsiz bir deneyim sunan spor türüdür. Havada yapılan bir spor türü olan yamaç paraşütünü yapmak için profesyonel olmanıza gerek yoktur, yanınızda uzman bir pilot ile de uçuşları gerçekleştirebilirsiniz. Herkesin hayatı boyunca mutlaka yapması gereken yamaç paraşütü doğayla iç içe vakit geçirmemizi ve gündelik yaşantımızdan bir süreliğine uzaklaşmamızı sağlar. Çankırı yamaç paraşütü için bizlere imkan sunan bir şehirdir.

Çankırı yamaç paraşütü deneyimini siz de yaşamak istiyorsanız bize katılabilirsiniz. Çankırı’ da yamaç paraşütü yapmak için Bayramören, Çerkeş ve Ilgaz ilçeleri bulunmaktadır. Bu ilçeler özellikle cross country denilen uzun mesafeli uçuşlara imkan sağladığı için yamaç paraşütü yapanların gözde merkezi haline gelmiştir. Çankırı’ da yamaç paraşütü yarışmaları ve festivalleri de düzenlenmektedir. Özellikle yaz döneminde yapılan yamaç paraşütü için rüzgar çok önemlidir, bu yüzden rüzgar hızının 20 kilometreden fazla olduğu günlerde uçuş tehlikeli olduğu için yapılmamaktadır. Çankırı’ da yamaç paraşütü yapmayı tercih etmeniz için nedenler:

  • Oldukça yüksekten Çankırı manzarasında uçuş deneyimi yaşamak
  • Kuşlar gibi ancak kanatsız bir şekilde havada süzülürken özgür hissetmek
  • Profesyonel pilotlarla uçma şansını elde etmek ve zirveye ulaşmak
  • Bayramören ilçesi manzarası eşliğinde eşsiz bir uçuş deneyimi yaşamak

Çankırı Türkiye’ nin İç Anadolu Bölgesi’ nde bulunan ve oldukça yüksek tepeleri olan yamaç paraşütü yapmak için elverişli bir ilimizdir. Uygun bir coğrafi yapısı vardır. Bu duruma uygun hava koşulları da eşlik ettiğinde Çankırı’ da yılın birçok ayında yamaç paraşütünü deneyimleyebilirsiniz. Yamaç paraşütünde dağlardan veya yamaçlardan koşarak belirli bir hız kazanılır ve yukarıya doğru yavaş yavaş havalanmaya başlarsınız. Tamamen farklı bir deneyim olan bu hava sporunu mutlaka Çankırı’ ya gelerek denemelisiniz. Yamaç paraşütü genelde açık ve yağış olmayan havalarda yapılabilen bir spordur. Hava durumu ve coğrafi koşullar elverdiği sürece oldukça yükseklere çıkabilirsiniz. Çankırı’ yı bir de yukardan eşsiz manzarası ile izlemelisiniz. Sizleri de yamaç paraşütü yapmak için Çankırı’ ya bekliyoruz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kütahya yamaç paraşütü
Next reading
Trabzon Yamaç Paraşütü