Paylaş

Çankırı Rafting Hakkında

Çankırı rafting; Rafting takım halinde yapılan bir su sporudur en az 4 kişi en fazla 12 kişi ile yapılabilir. Rafting yapabilmek için profesyonel olmanıza veya aylarca eğitim almanıza gerek bulunmamaktadır. Eğer isterseniz yanınızda rafting yapacağınız akarsu yatağını iyi bilen profesyonel bir sporcuyla da rafting yapabilirsiniz.

Çankırı rafting; Rafting genelde akarsu debisinin yüksek olduğu zamanlarda bahar aylarında tercih edilmektedir. Rafting sezonu ilkbaharda başlar sonbaharda biter. Rafting yapmak için herhangi özel bir durum olmadıkça genelde bahar aylarını tercih etmelisiniz. 

Raft adı verilen şişme botlarda kürek çekilerek yapılan rafting tam bir takım sporudur ve iyice koordine olmanız gerekmektedir. Rehber akarsuda bulunan rapidlere yani doğal engellere çarpıp kaza yaşamamanız için takımı yönlendirmektedir. Bir kişinin bile hata yapması botun devrilmesine neden olabilir. Bu yüzden iyi bir koordinasyon gerektiren bir spordur yediden yetmişe yüzme bilen herkes rafting yapabilir. Rafting sayesinde alışık olduğunuz şehir manzarasından ziyade doğa manzarası ve harika bitki manzaralarına tanık olabilirsiniz.

Rafting yapılabilen birçok akarsu ve nehir bulunmaktadır. Çankırı rafting yapabilmek için elverişli bir şehirdir. Siz de Çankırı’ ya gelip heyecan doruklarında anlar yaşayabilir, unutamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz. Bunaltıcı sıcaktan rafting sayesinde kurtulabilirsiniz. Sizi de Çankırı rafting deneyimini yaşamak için Çankırıya ya bekliyoruz.

Çankırı Rafting

Çankırıda rafting yapabileceğiniz birçok parkur bulunmaktadır diğer şehirlerin aksine çok sayıda akarsu ve nehire sahip olan Çankırı rafting yapmak için elverişli bir şehirdir eğer siz de yüzme biliyorsanız ve adrenalin seviyenizi zirveye çıkarmak istiyorsanız sizi de Çankırı’ ya bekliyoruz akarsuların zorluk derecesi 1 ile 6 arasında değişmektedir 1 en kolay parkuru ifade etmektedir. Acemi olanlar 1 derece parkurlarda çok rahat rafting yapabilir 6 ise en zor parkuru temsil etmektedir.

Akarsuların zorluk dereceleri rapidlere göre değişir. Rapid doğal engellerden oluşmaktadır. Ağaç kütükleri, taşlar, kayalıklar doğal engellerdir. Bunlara rapid denir. Rapidi az olan akarsunun zorluk derecesi de azdır.

• Çankırı’ da Kızılırmak, Bayramören ve Ilgaz’ da rafting yapabilirsiniz.
• Rafting sayesinde takım olmayı ve koordine sağlamayı öğrenirsiniz.
• Rafting sayesinde muhteşem Çankırı manzarasında şahit olursunuz. Doğayla iç içe olup anın tadını çıkarabilirsiniz.

 

İnstagram Adresimiz için TIKLAYINIZ


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Diyarbakır Rafting
Next reading
Antalya Kemer Dalış