Paylaş

Çanakkale Camping Hakkında

Çanakkale camping; Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz.

Çanakkale camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz.

Çanakkale camping için oldukça elverişli bir şehirdir kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor.

Çanakkale camping için sizlere sınırsız kamp alanı sunan bir şehirdir.

• Atikhisar Barajı şehir merkezine çok kısa bir mesafede bulunan kamp alanıdır. Baraj etrafında çadırınızı kurabileceğiniz birçok düzlük alan mevcuttur. Doğayla iç içe vakit geçirmek istiyorsanız ve kafanızı dinlemek istiyorsanız mutlaka tercih etmeniz gereken bir kamp alanı.
• Marmaros Plajı’ nda kamp yaparak harika manzaralara tanık olabilir ve günbatımını izleyebilirsiniz.

• Çamlıca Şelalesi yeşil ve kahverenginin birleştiği eşsiz manzarası olan harika bir kamp alanı.
• Bakacak Barajı doğa ile bütünleşmek istiyorsanız tam da size göre bir kamp alanı. Şehrin kalabalığından Bakacak Barajı’ nda kamp yaparak kendinizi soyutlayabilirsiniz.
• Poseidon kamp alanı hem denizin hem de ormanın tadını çıkarabileceğiniz kamp alanlarının arasında yer alıyor. Burada yaz kış çadır kurup kamp yapabilirsiniz.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Yamaç Paraşütü Nasıl Keşfedildi?
Next reading
Kapadokya Atv Safari 2021