Paylaş

Camburnu Dalış Noktası

Ülkemizin en güzel dalış noktalarından birisi olan Camburnu her yıl binlerce misafiri ağırlamaktadır. Son dönemlerin gözde sporları arsında yer alan dalış sporu bu bölgede profesyonel ve amatör dalış sporcuları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bölgede yer alan dalış noktalarında sualtı dünyasının benzersiz güzellikleri saklanmaktadır. Onlarca canlı ile tanışacağınız Camburnu dalış faaliyeti benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Camburnu Dalış Turunda Dikkat Edilecekler

Dalış sporu günümüzde en fazla tercih edilen ekstrem sporlar arasında yer almaktadır.  fakat bu sporu yaparken bazı konularda oldukça hassas olmak gerekir.

Başlangıç seviyesi dahil olmak üzere Camburnu’nda dalış yapmak isteyenlerin asla nefesini tutmaması gerekmektedir. Altın kural olarak sayılabilen bu kuralı tüm dalıcılar çok iyi bilmektedir. Su altında nefes tutmak son derece tehlikelidir. Bu bakımdan kesinlikle nefes tutmamak da fayda vardır.

Nefes tutma kadar önemli bir konu da dalış sporunda güvenli yükselmedir. Bu sporda güvenli yükselme ve çıkış için pratik yapmak çok önemlidir. Camburnu dalışı merkezi dalıcılar için pratik yapılmasına olanak sağlamaktadır. Dalıcılar güvenli yükselme hızını aştıkları zaman derinde kan dolaşımına azot absorde edilecektir. Bu da yüzeye giden yolda basıncın düşmesi ile vücuttan atılmasına engel olunmasına neden olacaktır. Halk arasında vurgun olarak da bilinen bu durumu önlemek adına dakikada 10 metre olan yükselme hızı kesinlikle aşılmamalıdır. Camburnu bu konuda gerekli eğitimlerin verildiği bölgeler arasında bulunmaktadır.

 Camburnu Dalış Programları

Dalış konusunda ekipmanların bakımları ve kalitesi oldukça önemlidir. Dalış konforunuzu sağlayacak bu durum dalış güvenliğinizin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. dalış öncesinde ekipman kontrolü yapılarak dalışlar gerçekleştirilmelidir. Dalış öncesinde ekipmanların nasıl kullanıldığı ile ilgili fikir sahibi olmanız önemlidir. Tüm malzemelerin kaliteli ve bakımlı olması hayati önem arz etmektedir. Camburnu dalış turları içinde eğitim limitlerine sadık kalmak da hayati önem arz etmektedir. Her şeyden önce dalışın eğlence için yapılan bir aktivite olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bu bakımdan kendiniz asla riske atmamanız iyi olacaktır. Bu sporda çevre baskısına yenik düşmek kolaydır. Fakat bu konuda sadece kendinizin sözünü dinlemek en doğrusu olacaktır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Manavgat Jeep Safari
Next reading
Bebek Kayalıkları Dalış