Paylaş

Bursa Yamaç Paraşütü Keyfi

Kuşlar kadar özgür olmamızı sağlayan yamaç paraşütü Türkiye’ nin birçok şehrinde yapılıyor. Bir kere deneyimledikten sonra bir tutku ve bağımlılık haline gelen yamaç paraşütünü sürekli yapmak isteyebilirsiniz. Uzman kişilerle birlikte yamaç paraşütünü deneyimleyip eğitimini aldıktan sonra tek başınıza da yapabilirsiniz.

 

Bursa yamaç paraşütü için gerek coğrafi koşulları gerek hava koşulları ile oldukça uygun bir bölgedir. Uludağ’ da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Üstelik Bursa tepeleri ile birçok farklı uçuş noktası sunuyor. Uçuş yapılan yerler doğayla iç içe olmak ve özgür hissetmek isteyenler için eşsiz bir manzara sunmaktadır. Bursa bazı aylarda olduça soğuk olan bir yerdir. Uygun hava koşulları olduğu sürece Bursa’ da yamaç paraşütü yapma imkanına sahipsiniz. 20 km ve üzeri rüzgarlarda zaten uçuş yapılmaz. Eğer Bursa’ da uçuş yapmanız gerekiyorsa dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmakta:

  • Uçuş sırasında üşümemeniz ve bazı sorunların ortaya çıkmaması için bir uçuş tulumu giymelisiniz.
  • Kesinlikle çenelikli kask kullanmalısınız. Kalkış ve iniş sırasında herhangi bir yere çarpa ihtimalinize karşı çenelikli kask sizi koruyacaktır. Çenelikli kask darbelere karşı oldukça dirençlidir.
  • Kalkış ve iniş sırasında bileğinizde herhangi bir burkulmanın ortaya çıkmaması için bot kullanmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Bursa yamaç paraşütü deneyiminiz için Bursa’ da birçok pist bulunmakta. Gürsu uçuş pisti birçok pilot tarafından tercih edilmekte olup 650 metre yüksekliğiyle eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Uludağ yamaçlarında yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız 700 metre yükseklikteki Zeytinli uçuş pistini de deneyimleyebilirsiniz. Eğer çok yüksekte olmak istemiyorsanız Fadıllı uçuş pisti 300 metre yüksekliğiyle tam size göre olan bir uçuş pistidir. Daha alçak bir yer istiyorsanız ise İnegöl ilçesinde bulunan uçuş pistini tercih edebilirsiniz. Yükseklik korkunuz olsa bile mutlaka sizi özgür hissettirecek ve farklı bir heyecan vadeden yamaç paraşütünü mutlaka denemelisiniz. Bursa birçok tepesi ve uçuş pisti ile size eşsiz bir manzara sunuyor ve bu manzaraya ayaklarınızı yerden keserek izleme imkanı sunuyor. Hava şartları izin verdiği sürece Bursa’ da oldukça güzel yamaç paraşütü deneyimine sahip olabilirsiniz. Bursa’ da yamaç paraşütü yapmayı mutlaka denemelisiniz. Bursa’ yı bir de tepeden seyretmelisiniz.

 

Bursa yamaç paraşütü

Türkiye’de kayak deyince akla nereler geliyor Erzurum palandöken ve bursa Uludağ mutlaka duymuşuzdur bu iki isimde hep kayak yapmak amaçlı duyulan bu iki şehrin bir dağında şimdi tam da zamanı olan bir spor icra edilmekte bursa Uludağ yamaç paraşütü keyfini hem kayak yapabileceğiniz bir spor hem de sizlere extreme spor olan yamaç paraşütü keyfini çıkarın. Bugün Bursa’nın yamaç paraşütüne uygun olan en güzel dağları Sadece Uludağ ile sınırlı değildir bursa 2 tane daha yamaç paraşütü pistine ev sahipliği yapıyor kışları turizmin canlandığı bu şehirde bir de diğer alanlara bakalım

  • Ülkemizde günümüzde neredeyse birçok şehirde ve bunların take off dediğimiz kalkış tepelerinden yamaç paraşütü uçuşları gerçekleşmektedir. Bu yamaç paraşütlerinin çok sık yapıldığı bir şehrimiz de Bursa’dır.
  • Bursa yamaç paraşütü açısından şanslı bir şehirdir. Bunu belirtmemizin sebebi uçuş yapılan alanlarda bir yanda gökyüzünün maviliğine doğru yükselirken bir tarafta da aynı şekilde yeşilliklere uzanabilirsiniz.
  • Bursa yamaç paraşütüalanlarından ilki Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Teleferik Caddesinde gerçekleşmektedir. Burada bulunan tepede uçuşlar gerçekleşmektedir. Bu uçuşlar havanın sahip olduğu rüzgâr şiddetine göre vakit olarak uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir.
  • Uçuşlar gerçekleştirilmeden önce yamaç paraşütü pilotlarımız tarafından rüzgâr kontrolü sağlanmaktadır.
  • Daha sonra tandem bir biçimde atlayışınızın keyfini çıkarın

Bir diğer uçuş alanı ise Uludağ’da bulunmaktadır.2543 metrelik yükseklikten yapacağınız bu uçuşlarda Kültür Park, Teleferik olmak üzere güzel şehrin üzerinden bir kuş edasıyla uçabilirsiniz ve güzel anların tadını çıkarabilirsiniz. Uludağ’da hem kayağımı yaparım hem de yamaç paraşütümü yaparım diyenler için eşi benzeri bulunmayan ikisi bir arada tadı veren 2543 m’den kendini aşağıya bırakıp insanların içini adrenalin ve heyecanın zirvesini yaşamak isteyenlere bire bir şehrin ve doğanın iç içe olduğu bu manzaraya kendinizi bırakın ve süzülerek manzaranın tadını çıkarın

Bursa’nın dağlarından süzülerek aşağıya bakmak insana özgürlüğün sakin ve adrenalin dolu bir macera yaşamasına olanak tanıyor karın güzel örtüsü ile örtülen şehri yukarıdan kuşbakışı bir şekilde yavaş yavaş süzülerek ve seyrederek yere inmeyi hiç görmediyseniz bu anı yaşamak için Bursa’nın güzel doğasına bir göz atın derim

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Fethiye Yamaç Paraşütü
Next reading
Burdur Yamaç Paraşütü