Paylaş

Burdur Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü hayata tepeden bakmamızı sağlayan ve bize özgür hissettiren bir spor türüdür. Yamaç paraşütünü diğer spor türlerinin aksine yanınızda uzman bir pilot ile gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’ nin birçok ilinde uygun hava şartları olduğu sürece yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü mutlaka herkesin gerçekleştirmesi gereken bir deneyimdir. Yaptıkça daha çok yapmak isteyeceksiniz ve hatta yamaç paraşütünün bağımlısı bile olacaksınız.

Burdur yamaç paraşütü yapabilmeniz için oldukça uygun hava koşullarına sahip bir yerdir. Burdur Gölü manzarası eşliğinde muhteşem manzaraya ayaklarınız yere basmadan yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Salda Gölü’ ne uzman bir pilot yardımı ile yukarıdan bakma imkanına sahip olabilirsiniz. Uçuş sırasında çenelikli kask ve can yeleği takmalısınız. Uygun hava koşulları ve 20 km ve üzeri rüzgar olmadığı sürece yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Burdur iklimi sayesinde çoğu ay yamaç paraşütü yapma imkanı sunuyor. Burdur’ da yamaç paraşütü yapmanın avantajları:

  • Salda Gölü’ ne yukardan bakmanızı sağlar ve sizlere unutamayacağınız bir manzara sunar.
  • Yükseklikten korksanız dahi Burdur yamaç paraşütü deneyimi sayesinde korkunuzu yenmiş olursunuz ve harika bir deneyiminiz olur.
  • Burdur’ un harika manzarası eşliğinde havada özgürce kanatlarınız olmadan kuşlar gibi süzülebilirsiniz.
  • Doğa ile baş başa kalırsınız, hayatınızda unutamayacağınız bir an yaşamış olursunuz ve havadayken özgür hissedersiniz.

Burdur yamaç paraşütü yapmak için oldukça güzel bir manzaraya sahip olmakla birlikte sizlere oldukça güzel bir an yaşamanızı sağlıyor. Harika bir tecrübe edinmiş oluyorsunuz. Yamaç paraşütünü sıcak havada yapıyorsanız Güneş’ e yakın bir mesafede bulunacağınız için terlememeniz açısından ince kıyafetler tercih etmeniz sizler için yararlı olacaktır. Aksi takdirde çok fazla terleyebilirsiniz. Havadayken sizi rahatsız etmeyecek kıyafetler tercih edin. Yamaç paraşütü yükseklik korkunuz olsa bile eğer çok ileri seviyede değilse mutlaka yapmanız gereken bir spordur. Adrenalin salgınız artacak ve aynı zamanda farklı bir şekilde özgür hissedeceksiniz. Daha önce böyle bir heyecanla tanışmamış olabilirsiniz. Hem paraşütle harika bir deneyim yaşamış olacak ve hem de Burdur’ da bulunan eşsiz manzaraya ayaklarınız yere basmadan havadan bakma şansına sahip olacaksınız. Eğer siz de adrenalin seviyenizi arttırmak ve unutamayacağınız bir tecrübe elde etmek istiyorsanız mutlaka gelip Burdur’ da yamaç paraşütü yapmalısınız.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bursa Yamaç Paraşütü 1
Next reading
Ordu Camping